Antti Jurvansuu

Oulu80

Oulun seudulla asuva asianajaja on saanut seksuaalirikossyytteitä.

Syyttäjä on nostanut asianajaja Antti Jurvansuuta vastaan syytteet lapsen seksuaalisesta hyväksikäytöstä ja seksuaalisesta hyväksikäytöstä.

Kalevan tietojen mukaan häntä syytetään teini-ikäiseen tyttöön kohdistuneista hyväksikäytöistä Oulussa.

Syytteitä on tarkoitus käsitellä tällä viikolla torstaina ja perjantaina Oulun käräjäoikeudessa.

Antti Jurvansuu ei halua kommentoida syytteitään Kalevalle.

Onkohan tällä kaverilla vielä oikeuksia toimia asianajajana? Onko kellään tietoa?

13

9085

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tgdfxre

      Miksi ei olisi?

    • palijasjalakanen

      en oo yllättynyt, eikä varmaan moni muukaan oululainen. pitkään täällä on huhuttu, ettei kaikki juristin "hommat" kestäis päivänvaloa. Mielenkiintoista nähdä miten luikertelee tästä(kin) kuiville

    • oululainen84

      Niinpä...tuossa kuulin luotettavalta taholta että antilla olisi ollut useampi pikku-tyttö kehissä..

      • Vslinta

        Omistaa kuntosalin Figure eli itse ainakin äänestäisin lompakolla ja vaihtaisin salia. Älä käytä Figurea.


    • taikkumatkaaja

      Antti on thaikuissa lomalla

    • naurettavaaaa

      Ehtoollisella pääsi 6600 sakkoja ja saman verran oikeudenkäyntikuluja about.

    • asianajajako

      Käsittämätöntä miten pienellä tuomiolla pääsee tuollaisesta/tuollaisista teoista, häkkiä ehdottomana min.3v.

      • SaunantaakseHuutelijat

        Just. Nusautti ku täytti 16, kosketteli ku oli kuukautta vaille. Millä perustelet 3v ehdotonta ? Mentiin kuitenkin suomi rajojen tuntumassa. Ruotsissa ja Tanskassa suojaraja 15


    • anaduratesto

      antti lohduttautuu bangkokissa panemalla 10v tyttöjä, case closed, seuraava juttu..

    • testotko

      Antti anakondalta taisi mennä toimilupa AA, mutta ei varmaan rahasta ole puutetta, sen verran pätykkää jemmassa mutta härskiä hässiä 35v nuorempaa neitokaista.

      • ViilaustaFaktoihin

        Nii tuomiohetkellä 49v, tekohetkellä n. 45v , oisko laskuopissasi tai ymmärtämisessäsi parantamisen varaa?


    • hyväksikäyttökeskus

      antti ei todellakaan ole enää rahoissaan,eikä menestyvä saliyrittäjä.sali on viitä vaille konkassa.ehkä 200 asiakasta pyörii täysin nollilla.kaverin luottotiedot on menneet ja velkaa suut ja silmät täynnä.lapsen paneminen sulki pankin lainahanat ja ajoi kaverin tilit tyhjäksi.tuosta suosta ei enää nousta.ulosottomies kolkuttaa ovella.salilla haisee konkurssi ja kotona hometalo.tais olla maailman kallein hyväksikäyttö…no saa kyllä mitä ansaitsee.

    • Anonyymi

      Olen täysin yllättyi koko asiasta.olen kilpailu Anttin kanssa samoissa kisoissa ja treenanut samalla salilla Oulussa kuntosali 38, on huhuttu että Antti olisi kuollut?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1078
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      992
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      893
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      773
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe