smoothie kone vai tehosekoitin

kysyjä12

kumpi kanttii ostaa ja mikä merkin tuote on hyvä jonka saa prismasta tai sittarista tai jostain kaupasta

olisko tää hyvä http://www.rusta.com/se/blender-p90951446.aspx
sen voi ostaa ruottista rusta kaupasta haaparannalla on ainakin rusta kauppa se olis näppärän pieni kone

ttps://www.prisma.fi/fi/prisma/melissa-16180086-smoothie-tehosekoitin?cm_sp=alakategoriasivu-_-frosmoDynaaminen-_-Pika-jatehosekoittimet

https://www.prisma.fi/fi/prisma/obh-nordica-6620-smoothie-twister-black-tehosekoitin#arviot
tuossa muutama kone jotka saa ostettua prismasta onko nuista joku hyvä olen harkinnu ostavani jonku koneen jolla tehä juomia marjoista ja hedelmistä tai mistä ikinä niitä voikaan tekä vai kantisko ostaa sellanen monitoimi kone jossa olin semmonen kannu johon tehä esim Smoothieta millanen kone kanttii ostaa onko kokemuksia

7

3605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuningaskuluttajassa oli sporttiblenderit testissä, voit katsoa tästä: http://yle.fi/aihe/artikkeli/2015/01/15/testissa-mukaanotettavat-sporttiblenderit-levea-pullo-paihitti
      Näin ohjelman kun se tuli tv:stä (enkä viitsi katsoa sitä toistamiseen) mutta muistelen, että minusta nuo blenderit tuntui vähän leluilta.
      Tehosekoittimet on testattu aiemmin http://yle.fi/aihe/artikkeli/2011/04/07/tehosekoitintestissa-tasainen-karki , joten niissä on voinut mallit muuttua. Itse ostaisin tehosekottimen (tai oikeastaan meillä on ollut jo vuosia) - se ei vie paljoa pöytätilaa, joten on aina siinä käyttövalmiina. Tai jos sinulla on tilaa niin voithan miettiä monitoimilaitetta (ota vain huomioon, että jos sen kätkee kaappiin, niin sitä ei niin herkästi tule käytettyä).

    • hilavitkuttimetvähiin

      Jos ei halua pöydälle tai kaappeihin lisää rojuja, niin sauvasekoitin on sopiva - menee pieneen tilaan, helppo puhdistaa ja kätevä käyttää. Sillä saa tehtyä niin smoothiet kuin keitot vaikka perunamuussin tekoon en sitä käyttäisi - tulee vain liisteriä, käsin muussaten ja sekoittaen saa parempaa, tasaisempaa ja kuohkeampaa muussia.

    • tehosekoittaja1969

      Tehosekoitin ilman muuta. Mutta kunnollinen 3 hp esim Omegan 630 tai JTC.

      • stadinlapsi

        samaa mieltä. ei kannata ostaa noita prisman pikkuvehkeitä. mulla ssj:ltä jtc. edullin ja todella tehokas tehosekoitin. perhe diggaa laitteesta ihan älyttömästi ja kovassa käytössä on.


    • Vainsuomesta

      Tehosekoitin on ehkä monipuolisempi. Tilasin meille ssj.fi firmasta, kun on suomalainen ja takuu googlettamisella toimii erinomaisesti.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      61
      1179
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      891
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      327
      659
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      626
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      618
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    8. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      600
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      75
      576
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe