on ulkomaille melkein ilmaista. Lataa
www.skype.com sivuilta ohjelma. Sillä voit soittaa kavereillesi jos heillä on sama koodin pätkä. Ja ihan ilmaiseksi
Jos lataat visalla puheaikaa, niin voit sottaa kännyköihin ja lanka puhelimiin.
Pietari/Moskova koti numerot 2 sent minuutti ja trupkat 6 sent minuutti.
Soitin just äsken anopille synttärionnittelut, soitto maksoi seuraavasti
Dec 17 21:41 781235XXXXXXXXX Russia (Moscow, St Petersburg) €0.017 03:48 €0.068
et on se kallista, KYLLÄ PROLEA LYKÄSTÄÄ...
Soittominen
6
765
Vastaukset 6
- grass
tätäkin prolea lykästi. suomen puolelle päästiin komiasti, ja vielä kohtuulliseen prolehintaan. olin juuri menossa odottelemaan sitä rahastus-vuorobussia, kun poika huuteli pikkubussista ja kysyi, et käviskös tytölle kyyti Helsinkiin. sanoin, et ei tarvis matkata niinkään pitkälle ja niinpä kapusin sitten tähtinokka-pikkubussiin ja matka huibullen oven eteen taittui kympillä. eli tää oli varmaan nyt niitä kyytejä, mitkä mapkon anoppikin tietää.
sain nyt sit kontaktinumerot, et jos joku kaipaa edullista kyytiä vaiks stadista Pietariin, ni pikkubussilla taittuu. setä lupasi viedä miut myös takasin Pietuun samanlaiseen sopuhintaan ja varsinkin nyt kun vielä tietää mistä miut haetaan... tää kai tarkoitti nyt sitä, et miun täytyy muuttaa pulle-blään ja tomaattisoseen kanssa kimppaan. tai sitten pulle voi soitella kaverille, et hae sieltä samasta paikasta, mihin viimeeks viskasit dievushkan.
matkaseura oli rattoisaa; 3 inkerikkoa, Hilma baabushka, Hilma-täti ja Sergei... ja voi sitä voileipä-hässäkkää!!! rajan ylitys sujui hienosti ja rajammevartijat kamppasi miut vasta aamuyön tunneilla vironperän soittoruokalassa... et jos poro kaipaa porotokkurointineuvoja, ni nyt löytyy! oon ravintolamaailman melskeessä perehtynyt ammatinsaloihin ja ehkä tulevaisuudessa vaihdan vielä itekin alaa porotokkuriksi..- Tanja
kontaktit Pietarin kyydeille, kiitos :)
- tolsti_mapko
Tanja kirjoitti:
kontaktit Pietarin kyydeille, kiitos :)
kyllä voisi kyydit antaa, vaikka ollaankin vaan krapulassa vaan Kontsulassa...
- ruoho
Tanja kirjoitti:
kontaktit Pietarin kyydeille, kiitos :)
toimii tällanen nro kuin 7 901 304 79 07 tai ilmeisesti myös 7 921 773 58 32. suomen puolella voi kai soitella nroihin 040 846 08 36 tai 040 840 99 59. nämä siis visitkan numerot, joita ei ollu yliviivattu.
- tolsti_mapko
ruoho kirjoitti:
toimii tällanen nro kuin 7 901 304 79 07 tai ilmeisesti myös 7 921 773 58 32. suomen puolella voi kai soitella nroihin 040 846 08 36 tai 040 840 99 59. nämä siis visitkan numerot, joita ei ollu yliviivattu.
eilen Pietari-Hgi bussikuskin kanssa, Kiasman essä. Tämä "räpuska" sanoi, että osalle marsu-kuskeilla on mennyt homma yli hilseen ja ne käy kuulemma noukkii bussilaitureista heidän etupuolelta porukkaa kyytiin, sikamaista.
- pilupulle
tolsti_mapko kirjoitti:
eilen Pietari-Hgi bussikuskin kanssa, Kiasman essä. Tämä "räpuska" sanoi, että osalle marsu-kuskeilla on mennyt homma yli hilseen ja ne käy kuulemma noukkii bussilaitureista heidän etupuolelta porukkaa kyytiin, sikamaista.
mutta prolea lykästää..kilpailu tekee hyvää :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4381901- 1501237
- 901141
- 1131131
- 691125
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku176984- 100783
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50699En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57664