http://asunnot.oikotie.fi/myytavat-asunnot/9661887
mikä ihme halu joillakin on kuvata yhkityiskohtia sen sijaan kun ostajat haluisisvat laajoja näkymiä huoneisiin. no keittiöstä ja olohuoneesta oli ei muista.
asuntoesittelyn kuvat
3
171
Vastaukset
- Niiloo
Hyvät kuvat näyttivät olevan. Ammattilaisen ottamia. Sai hyvän käsityksen myytävästä kohteesta.
Ovat niin pieniä huoneita, ettei niistä saa kauempaa kuvaa :-D
- kuvatjuu
Huomaa että ammattilaisen ottamat kuvat ja suunnattu pariskunnan molemmille osapuolille. Pitää muistaa että perheasuntoa ostaa yleensä kaksi henkilöä eli mies ja vaimo. Miehet katsoo kokonaisuutta ja naisiin puree yksityskohdat.
Pari vuotta sitten etsimme ok-taloa ja kun minä olin ostamassa toimivaa kokonaisuutta hyvällä pohjaratkaisulla, kuivaa ja ehjää talorakennetta missä huollot tehty asianmukaisesti myös talotekniikalle niin vaimo selkeästi oli ostamassa keittiö ja vaatekaapistojaa, vessojen ja kylpyhuoneen kaakeleita ja muuta sisustusta tapetteja myöten. Heh, tästä seurasikin hieman kinastelua näyttöjen yhteydessä. Talo johon sittemmin päädyttiin hän vastusti jo ensisilmäyksellä koska vääränväriset keittiökalusteet, rumat koristeelliset kaakelit joka puolella. Lista oli pitkä ja sen olisin toteuttanut niin ei muutama kymppitonni olisi riittänyt. Muuton jälkeen kun tutut kävi niin kauttaltaan ne kehui kohtia mistä vaimo ei pitänyt. Jossain vaiheessa tilasin sisustus suunnittelijan käymään. Olin lupautunut että se toteutetaan minkä hän ehdottaa. Hän kierteli puoli tuntia taloa ja sanoi ettei hän mitään muuta tekisi kuin vaihtaa jääkaapin,hellan ja pesukonen rosteriverioksi jossain vaiheessa sekä vaihtaa keittiökaapistojen vetimet ym. pientä. Huh, säästyi aimo tukku rahaa....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843412
- 771357
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821339Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051000Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835