Aika merkillistä, että Suomen valtio maksaa Ahvenanmaan tiestön kunnossapidosta miljoonia ja sitten nuo leikkiruotsalaiset rahastavat jo maksetuilla saaristolautoilla!!! Osoittaa vain, miten tässä maassa jollain ahneella rosk... vähemmistöllä on oikeus käyttää hyväkseen meidän verorahoillamme maksettua tiestöä ja vielä ryöstää tuon tien käyttäjiä.
Ahvenanmaan lautat
Kohtuusrosvotessakin
2
235
Vastaukset
- RantaRenki
Voi Voi kun pitää kommentoida vaikka ei tiedä asioista hevonpaskaa. Muuta sinne niin saat toisen näkemyksen.
Suomen valtio ei maksa maakuntalauttaliikenteen ylläpitämisestä senttiäkään. Kyse on kuten nimityskin kertoo maakuntahallituksen rahoittamasta toiminnasta (maakuntalautta).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604616Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt352119Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti501557- 1671514
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1621502Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2651308Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm1961194- 2031122
- 651074
- 801047