apua.

ihan täysin tyhjästä katosi nikonin järjestelmädigistä näyttö.kamera ottaa kuvia normaalisti mutta näyttö ei toimi?näyttö toiminut normaalisti, mutta nyt illan kameralaukussa viettäneenä ei anna mitään näytölle..apua?
paniikki, kun ei ole edes oma kamera.
3343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuskinpa se näyttö on lähtenyt itsestään kävelemään parempaa seuraa etsiskelemään. Olet jostakin näpelöinyt sen pimeäksi ja palautuu kun mäppäilet näkymään. Käyttöohjeesta löytyy oikeat komennot.

Äänestä

Mulla Nicon CP 5000:ssä tuli kontaktihäiriö - aluksi satunnainen ja sitten pahehi kunnes lopulta pimeni koko LCD. Eikä tietty tullut kuvia koska vika oli kuvakennon "piuhassa".
Optinen etsi toini koska se on mekaaninen - ei elektroninen.
Onneksi meni takuuseen.

Sun kamerassahan taitaa olla oma nappula LCD:n päälle/pois kytkemiseen!?

Äänestä

Joko näyttö on palannut kotiin vai onko yhä karkuteillä? Jäi vaivaamaan nimittäin tämä asia enkä saa nukuttua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nanna kirjoitti:

ihan täysin tyhjästä katosi nikonin järjestelmädigistä näyttö.kamera ottaa kuvia normaalisti mutta näyttö ei toimi?näyttö toiminut normaalisti, mutta nyt illan kameralaukussa viettäneenä ei anna mitään näytölle..apua?
paniikki, kun ei ole edes oma kamera.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu