Palstan taso aivan per*eestä!

Vihainen

Ihan oikeasti... en tiedä palstan käyttäjien keski-ikää, mutta lukemalla ketjujen aloitusviestejä, saa sen kuvan että täällä ollaan keskimääräisesti siinä 13 ikävuoden hujakoilla.

Viestit pursuavat kirjoitusvirheitä. Joka toinen tarina alkaa jollain 'poika rakastaa tyttöä' tai 'tyttö rakastaa poikaa'-tyylisellä virityksellä, jossa ei ole useinmiten edes mitään mielenkiintoa edes lähteä jatkamaan tarinaa. Mitään pitkän tähtäimen juonta tai ideaa alkaa edes jatkamaan palstalle ilmaantuneita tekstejä. Osa teksteistä muodostuu jopa vain yhdestä-kahdesta lauseesta joissa ei ole mitään järkeä.

Toivoisinkin lisää esim. Kunnian Tähden-tyylisiä tekstejä, joissa olisi selkeä juoni, laadukasta kirjoitusvirheetöntä tekstiä, aikuisempaan makuun.

Kiitos =)

6

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tasomme

      olemme tienneet tasomme. opeta meitä pöljiä kirjoittamaan. anna laadukasta opetusta. sinua olemme kaivanneet.

    • varten

      tämä on.Ammattilaiset saavat eurot kirjoituksistaan.Minä vertaisin ammattilaulajia ja karakoeta suhteessa.Baarissa ei ammattilaulajat jaksa kuunnella muitten hoilotusta.Kirjailijat valittavat tällä palstalla meidän tasosta,joilla on tarve kirjoitaa.Liian ylevät ihmiset painukoon hornan tuuttiin;)

    • sKiDooo

      Voi kyynel.
      Olet siis ite joku ammattilainen kirjoittamisessa ja kirjoitat erittäin omalaatuisia ja mahtavia novelleja ym.
      Mitäs sitten täällä olet. Veikkaan vielä että olet jopa yli 12? Jee! xD
      Kirjoitapa tänne oma novellisi joka on taatusti kaikkea muuta kuin nykyiset (tarkoitan niitä joitakin asiallisia novelleja/tarinoita).

    • hönö

      sinä olet arvostelemaan.Tuomitset ja tuhoat!1Eiköhän kaikien nuppujen anneta kukkia.

    • reino reikäleipä

      Aloita parempi tarina. Jos teet hyvän, niin minä jatkan.

      • Rento reiska

        Tasokasta sanoi pannari. Pullisteli ilma kuplia läpi ihonsa. Silmäili leipoja kakkuaan, läpi lasin. Pienet haarukka veitsejään teroittivat maitolasin edessä. Kevättä alkaa pukkaamaan pintaan. Innostuneet syöjät kiusoittelevat toisiaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      162
      9704
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      87
      7455
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      106
      7357
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7326
    5. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      42
      7259
    6. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      21
      7208
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      6652
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      29
      6486
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      84
      5710
    10. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      48
      5495
    Aihe