On valmis talkoohengen nimissä pudottamaan omaa palkkaansa kotimaansa hyväksi esimerkillään ?
Sama kysymys Jyväskylän kaupungin johtajalle ja kaupunginhallituksen jäsenille?
Leikkauksia leikkauksien perään ja päättäjät porskuttelee huikeiden kuukausiansioidensa suojassa minkäänkaltaiselta henkilökohtaiselta taloudelliselta ahdingolta!
Sama kysymys Jyväskylän kaupungin johtajalle ja kaupunginhallituksen jäsenille?
Leikkauksia leikkauksien perään ja päättäjät porskuttelee huikeiden kuukausiansioidensa suojassa minkäänkaltaiselta henkilökohtaiselta taloudelliselta ahdingolta!
Vastaukset 7
Vanhimmat
En ala hyväntekeväisyyteen ministerien homma pistää asiat kuntoon
Säästöä syntyisi helposti kaupunginhallituksen kokouspalkkioista luopumiseen esimerkkinä talouden nostamiseen ainakin tilapäiseleenä.
Näinhän Muhammed on heille opettanut,
Vääräuskoinen olkoon sinun palvelijasi.
Vääräuskoisen omaisuus kuulukoon sinulle.
jne...jne...jne.
Lue tästä lisää....
Jihadistien mukaan jihad on heidän uskonnollinen velvollisuutensa ja myös uskonnollisten kirjoitusten mukaista. Jihadistien mukaan jihad on jokaisen muslimin yksilöllinen velvollisuus, eikä valtion asia niin kauan kuin islamilaista valtiota ei vielä ole olemassa.
Jihadistien käsitykset jihadin julistamisesta, syistä ja luonteesta eroavat islamilaisen lain klassisista ja nykyajan lähteistä monilta osin:
jihadistit julistavat jihadin yksityishenkilöinä, eivät valtion edustajana
jihadistien mukaan jihadia on käytävä aina ja kaikkialla islamin levittämiseksi; klassinen käsitys on rajatumpi
jihadistit käyvät jihadia hyökkäyssotana
jihadistit eivät näe rauhanomaisia keinoja sotaa suositeltavampina
jihadistit surmaavat siviilejä
jihadistit perustelevat siviilien surmaamisen katsomalla islamin viholliset kollektiivisesti syyllisiksi
jihadistit eivät välitä naisten ja lasten surmaamisen kiellosta
jihadistit laajentavat marttyyrikuoleman käsitettä itsemurhaiskuihin, joita he pitävät jaloina, ja he käyttävät kiellettyjä keinoja iskuissaan
jihadistit hylkäävät uskollisuuden omalle yhteisölleen ja iskevät myös oman maansa kansalaisia vastaan
Halutessasi lisää täällä ...... https://fi.wikipedia.org/wiki/Jihad
ja täällä ..... https://fi.wikipedia.org/wiki/Islam
Ei liity aloitukseen mitenkään .
Ministereiden palkat ovat surkeita verrattuna varsinaisiin ökyjohtajiin. Heidan työmääränsä on kuitenkin mieletön ja heidän vastuullaan on koko valtion asiat. Kyllä ministerit ovat palkkansa ansainneet.
Tiedät kysymättäkin. Ei kukaan. Kyllä se on aina köyhiltä otettu ja niin se tehdään jatkossakin.
Vaikka ministereiden palkat surkeita verrattuna ökyjohtajien palkkoihin niin silti ministereidenkin osallistuttava talkoisiin siinä missä muidenkin, kaikki vähänkin ylimääräiset taksilla ajot pois ministereiltä ja kansanedustajilta ja kaikki seminaarit yms kokoukset pidettävä Helsingissä eikä missään Lapissa tms. ..näin säästettäisiin siinäkin. Ei taida olla haluja tällaisiin säästötoimiin!! Mutta eipä ole meillä veronmaksajillakaan koska ei päättäjät näytä esimerkkiä ja tule itse mukaan talkoisiin kaikin keinoin.