Mikähän vastustaa kun Flatoutissa on aivan surkea grafiikka, vaatiko plei sitten koneelta niin paljon että automaattisesti karsii grafiikkaa pois. Tällä hetkellä autot on ankean harmaita, lehterit tyhjiä ja tietä on vaikea erottaa muusta maastosta, eli maasto ja tie saman värisiä... Autot kyllä kulkee sujuvasti mutta grafiikka on kyllä ankeaa.
Näyttökorttina Radeon 9600pro, 2,1 giganen prossu 512 muistia..
Kysessä on sitten ihan alkuperäinen, patchinkin ajoin mutta mikään ei muututnut.
Näyttökorttina Radeon 9600pro, 2,1 giganen prossu 512 muistia..
Kysessä on sitten ihan alkuperäinen, patchinkin ajoin mutta mikään ei muututnut.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä se varmaan riippuu koneesta tai grafiikka-asetuksista, nimittäin flatoutissa on loistava grafiikka!
on kyllä nyt siellä valittajan koneella. Yllättävän moni luulee rakkaan koneensa olevan sellaisen tykin, että pois alta. Itselläni on näytönohjaimena Radeon 9800 xt 256 ja sekin vanheni keskikastiin 6kk:ssa.
Tiesin kyllä että Flatoutissa on upea grafiikka, mutta itselläni ongelma oli siinä ettei se tulostunut näytölle.. Vika kuitenkin löytyi, vanhat ajurit..
:) .
No jotkut tuskin ees kattoo pelin laitteistovaatimuksia ennenku ostaa. Mä katon aina jos on jotain ihan vaan varmuuden vuoks vaik kyl toi Flatout:n grafiikka mulla on iha helvatan hienoa. On semmosiakin ipanoita jotka menee kauppaan kattoo "vähän siisti peli ton mä ostan" ja seki joku 2004 vuoden hitti peli esimerkiks ja koneessa on windows 95 ja sit se alkaa itkee et miks tää ei toimi tai miks tää pätkii. No toi nyt oli ihan vaatimaton esimerkki.