Katsoisiko joku minullekin?

Nina-mummo

Saisinko kortteja elämäntilanteeseeni, kun nuoret hiipuu hiljalleen elämästäni pois päin, tunnen olevani hyödytön ja ikäväkin on lapsenlapsiani. Toiset asuu kaukana, yksi lähellä mutta lapsenlasta näen vain joka toinen viikko pari tuntia, jolloin on isällään.
Miten tämä minun elämäni menee syksyn ja talven tullen, olen eläkkeellä.
Jospa joku katsoisi minullekin, kiitos.

1

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nostin kortit sinulle. Tiedoksi, että käytössäni on vain Osho Zen Tarot eikä ns. normaali tarot pakka, joten tulkintakin on sen mukainen.
      Sanoit tuntevasi itsesi hyödyttömäksi, mutta korttien mukaan sinulla on käytettävissäsi suuri määrä energiaa ja haluat päästä käyttämään tuon energian johonkin. Tuo energia on tähän asti suuntautunut lasten kasvattamiseen, mutta nyt kun omat lapset ovat aikuisia ja kasvattavat omia lapsiaan joita et näe niin usein kuin haluaisit, tuo energia ei pääse purkautumaan mihinkään. Nyt sinulla olisi hyvä tilaisuus suunnata tuo kaikki käytössäsi oleva energia johonkin mitä olet aina halunnut tehdä, mutta et ole joko ehtinyt tai pystynyt. Nyt on tilaisuus mennä vaikkapa mukaan johonkin yhdistystoimintaan ja tehdä jonkinlaista vapaaehtoistyötä tai aloittaa vaikkapa uusi harrastus. Kun suhtaudut tulevaan lapsenomaisen luottavaisesti ja avoimesti, pienetkin asiat ja kokemukset muuttuvat suureksi elämää rikastuttavaksi seikkailuksi. Vaikka tulevaisuus voi vaikuttaa ensivilkaisulla synkältä ja yksinäiseltä, uskalla luottaa siihen, että elämällä on edelleen hyviä asioita sinun varallesi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      168
      11561
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8142
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6046
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      166
      4997
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      22
      4766
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      40
      4401
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      107
      4303
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      104
      3688
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3290
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1791
    Aihe