New age on ihan harhaa.
Lukekaa Raamattua niin löydätte elämän tarkoituksenne sekä pääsette osalliseksi iankaikkisesta autuudesta eli onnellisuudesta.
New Agen Harha
13
923
Vastaukset
- Teolettesukupuutossa
Raamattua negatiivisempaa, syyllistävämpää, pelottelevampaa ja ristiriitaisenpaa kirjaa ei ole olemassa. Se on ihmisten kirjoittama. Ei todellakaan Jumalan. Missä on rakkaus, vapaus, hyväksyntä ja parannus. Miten toteutatte käytännössä Jeesuksen oppeja? Tekopyhyyttä!
- Rauhavalojarakkaus
Käy tutustumassa www.henkinenkehitys.fi tapahtumiin ja elämänkatsomukseen. Tajuat, että olemme samallapuolella.
- Joustava
Voi Tsiisus sentään. Raamattu ei ole 100% jumalan sanaa. Ihmiset tekee uskonnon ihan kaikesta. New Age taipuu tarvittaessa kuten viljakorsi aidossa viljapeltokuviossa, ei kuitenkaan katkea silloinkaan. Raamatun opit ovat tiukkapipoisia ja ehdottomia. Onko New Age uhka Raamattuun uskoville kun pitää heitä harhaisiksi nimitellä? Sitä voit kuule vaihtaa suvaitsevaisempaan suuntaankin, tai ehkä tarvitset kuitenkin tiukat dogmit että jossain sanotaan tiukasti miten pitää toimia, kuin että voisit katsella avoimin rakastavin silmin myös heitä jotka ajattelevat ihan omin aivoin asioita.
- KunniaKirkkausValta
- Myötähäpeä
Kiitos tästä. Se oli turhaa ja aikani hukkaa.
- henkellisyysonsatanismia
Harhaa on myös aloittajan uskonto:
http://see_the_truth.webs.com/
Jos todellinen henkisyys kiinnostaa kannattaa tutkia seuraavat sivut läpi:
http://www.angelfire.com/empire/serpentis666/Satanic_Meditation.html
http://www.joyofsatan.org/- Kiitosvaantästä
Jaa a... nuo sivut eivät ainakaan paranna henkisyyden mainetta...
- Nimen-käyttö
Nuo ovat henkisyyttä samaan tapaan kuin kissan tappaminen ja päälle runkkaaminen ovat taidetta.
- fdoitdauresdyiu
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13988702/pakene-itseasi-ja-loyda-se ytxfd
- HarhamajaMartva
Puu hedelmistään tunnetaan. Niin yksinkertaista.
Hyvä puu tuottaa hyvää hedelmää, ja huono huonoa. Oli kyseessä asia, ihminen tai uskomus hyvänsä. New Age ei ole mikään uskonto, vaan otsikon alle mahtuu jos millaista elämänkatsomusta, mielipidettä ja suuntausta, yhteistä on vain, että kuuluu uuden ajan käsityksiin olevaisesta.
Harha on sairauden oire, ja se voi olla minkä uskonnon edustajalla hyvänsä, tai uskonnottomalla. - kumpikinonoikeatie
Mä luulen että sitä henkisyyttä on myös negatiivista,ei kait se henkisyys ole pelkkää positiivisuutta. Lopulta kumpikin vie samaan paikkaan,kysymys on vaan siitä kumpaa reittiä menet,siitä täällä on kysymyksessä. lukekaa law of one kirjat niin ymmärrätte mitä tarkotan.
- retromiesb
Ei ole toista tietä .
Vain jos uskot, tahdot uskoa Herran Jeesuksen
sinun Vapahtajaksi niin sinä pääset taivaaseen, muuten kaikki muuten pelastusta etsivät, harhaan menneet menee helvettiin.
ikuisesti. sieltä ei ole tietä ulos.
Pelastus on helppoa.
Pyydät vain Jeesusta antamaan syntisi anteeksi ja tunnustat ihmisten edessä Jeesuksen SINUN Herraksesi, niin sinulla
ei ole mitään hätää.
Tie on suora , mutta tiellä tulee vaikeuksia.
Joudut ihmisten vihattavaksi, saatanan kiusattavaksi ja maailma halveksittavaksi.
Mutta voitto on Jeesuksella . Sinun tähtesi.
Älä siirrä myöhempään ratkaisua.
Se vaikeampi mitä vanhempana sen teet. - järkikäteen
Ei Jeesus käskenyt sinua pelottelemaan ihmisiä. Vai onko se elämäntehtäväsi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1157476
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t384328törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373822Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4012004Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi721539- 321477
- 351468
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1821162Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121128Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121053