En tiedä kuuluuko kysymykseni tänne, mutta en löytänyt muutakaan paikkaa. Sitä vaan kysyn, että olen kuullut, että mustesuihkutulostimella pitäis tulostaa jotain vähintään kerran viikossa. Muuten väri kuivuu. No, unohdin taas tuon tulostamisen koko kesäksi ja kuten arvata saattaa niin kuiva mikä kuiva. Tilasin uudet värit ja nyt yritän olla tarkempi. Eli mitä tarvii tulostaa ja kuinka usein? Riittääkö jos tulostaa vain yhden sanan vai tarviiko olla sivu täynnä tekstiä tai kuvaa?
Tulostinkysymys
Höpsötin
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kokeile täältä.
http://keskustelu.suomi24.fi/tiede-ja-teknologia/tietotekniikka/oheislaitteet/tulostimet
Ei kannata lähteä enää tuonne kyselemään, kun asiaa on jo kysytty tällä palstalla. Siitä syntyy vain turhaa hämmennystä ja sekaannusta, kun kysellään monessa eri paikassa, eikä kaikkea tietoa asiasta saada keskitettyä yhden ketjun alle.
Tämä kuuluu nimenomaan tälle palstalle, koska tulostin on elektroninen laite ja tässä kysytään elektronisen laitteen käyttöön liittyvästä asiasta. Elektronisen laitteen käyttö mainitaan palstan kuvauksessa, joten tämä on tälle palstalle soveltuva kysymys.
Miksi ihmeessä et auttanut kysyjää ongelmassaan kun tämä palsta on mielestäsi oikea paikka kysyä?
Katsopas onko "kaikkitännemullenytheti" -älyn jättiläinen taas päässyt avohoitoon???
Olin keväästä asti käymättä elektroniikka palstalla ja nimimerkki kaikki.tänne.palstan vääntämä paska vaan jatkuu.. Sairas ihminen.
Lastentarhan/ala-asteen opettaja joka on ollut rahakkaiden suomenruotsalaisten vanhempien ainut lapsi.......
Vastaisin jos tää toimis.
http://www.tekniikkatalous.fi/tekniikka/ict/mustekasettihuijaus-paljastui-20-jaljella-kun-kone-vilkuttaa-tyhjaa-valmistaja-kiistaa-3483338
Kannattaa ostaa laser..., pienelle kotikäytöllä värit voi kestää 10 vuotta ja sitten onkin edessä paperinsyöttöongelmat ja ajuri puutteet tuoreemmille käyttiksille, jolloin kierrätykseen.
Samassa ajassa m.suihkun ostaja on ostanut 4 tulostinta ja kassillisen väripatruunoita, pääasiassa tukkeutumisen takia.
Juuri näin. Mustesuihkun hankkiminen vähäiseen, mutta vuosia kestävään käyttöön kannattaa vain, jos tulostaa säännöllisesti joka viikko jotain, on tulostettava valokuvia, vaaditaan väritarkkuutta tai pitää tulostaa erikoispapereille, muoville ym. pinnoille.