kaupunkilaisia kiusataan

pakolaisilla ja maalaisilla...

http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/maaseutu/hs-maaseudulta-lähdössä-satojatuhansia-ihmisiä-1.126494
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nyt oli aika rajata sisäistä maassamuuttoa

Äänestä

Sipilän mukaan pakoilaiskriisin hoitamiseen kuluu yli 100 miljoonaa...

Maalaisten toimeentulon hoitamiseen kuluu vuositasolla n 4 miljardia ja silti ne änkeävät kaupunkeihin

Äänestä

IL:" hallitus linjaa tänään kärkihankkeidensa aikatauluja ja askelmerkkejä. Hankkeet koskevat esimerkiksi koulutusta, hyvinvointia ja työllisyyttä. Hallituksella on 26 kärkihanketta, joihin on varattu yhteensä 1,6 miljardia euroa yhdessä liikenneverkon kunnostamisen kanssa."

koko kansalle: - 26 hanketta 1.6 miljardia...viljelijöille yli 4 vuosittain

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viimeinensammuttaavalot kirjoitti:

pakolaisilla ja maalaisilla...

http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/maaseutu/hs-maaseudulta-lähdössä-satojatuhansia-ihmisiä-1.126494

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu