Voi olla, ettei mistään. Keitetty kala on tuntematon käsite. Parasta matkustaa johonkin Keski-Suomen kuntaan, jos perinteistä rantakalaa haluaa. Espanjassa rannoilla on ravintoloita, cirinquitoja, jotka tarjoavat avotulella paistettuja sardiineja. Suomalaisia neulamuikkuja, tai kuorreita vastaavia pieniä kaloja tarjotaan rasvassa uppopaistettuna myöskin. Tilaa em. rantaravintolassa bogeroneksia, tai näytä annosta.
0Äänestä
bogerones
Cirinquiton ulkopuolella on esim. veneen muotoinen hiekalla täytetty allas ja siinä tikussa näitä sardiineja. Tuli tietysti oliviipuusta kytee tai palaa aamusta iltaan. Hieman suolaisia, joten olutta pitää tilata.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Voi olla, ettei mistään.
Keitetty kala on tuntematon käsite. Parasta matkustaa johonkin Keski-Suomen kuntaan, jos perinteistä rantakalaa haluaa.
Espanjassa rannoilla on ravintoloita, cirinquitoja, jotka tarjoavat avotulella paistettuja sardiineja. Suomalaisia neulamuikkuja, tai kuorreita vastaavia pieniä kaloja tarjotaan rasvassa uppopaistettuna myöskin. Tilaa em. rantaravintolassa bogeroneksia, tai näytä annosta.
Cirinquiton ulkopuolella on esim. veneen muotoinen hiekalla täytetty allas ja siinä tikussa näitä sardiineja. Tuli tietysti oliviipuusta kytee tai palaa aamusta iltaan.
Hieman suolaisia, joten olutta pitää tilata.
kiitos vinkistä
kiitos vinkistä