Tiedoston avaus

Firefox kysyy haluaako avata/tallentaa tiedoston. Chromessa ei tätä vaihtoehtoa ole,vai enkö osaa"säätää"?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Chrome asetukset,näytä lisäasetukset.Siellä loppupuolella löytyy kyseinen valintaruutu.

Äänestä

No ihan selkeästi se antaa kaksi vaihtoehtoa Avaa tai tallenna. Mikä on epäselvää?

Äänestä
  • Joillekin tällaiset asiat on niin epäselviä..

    Äänestä

  • yksinkertaistaon kirjoitti:

    Joillekin tällaiset asiat on niin epäselviä..

    Jos valitet "Avaa" niin se ajaa (koneesi tekee kaikki kyseisen tiedoston käskyt)kyseisen tiedoston. Jos valitse "Tallenna" niin tiedosto tallennetaan koneesi massamuistille mutta sitä ei ajeta(kone ei reagoi kyseisen tiedoston käskyille. Se vain tallentaa sen)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paappa65 kirjoitti:

Firefox kysyy haluaako avata/tallentaa tiedoston. Chromessa ei tätä vaihtoehtoa ole,vai enkö osaa"säätää"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu