LAHTI HUOMIO

Henskiiiy

LAHTI HUOMIO
Tänään(31.8 Noin klo 19-19.20) kun saavuin koirani kanssa radiomäelle, kuulin kauempaa pennun vinkaisun. Leikkipaikan ja pikku kentän kiertävällä hiekkatiellä käveli nuorehko nainen , vaalea hiuksinen jolla oli päällään pinkki huppari. Hän ulkoilutti tumman väristä saksanpaimenkoiran pentua.

Nainen puhui puhelimeen ja kun pentu vähän meni kauemmas nuuhkimaan(niinkuin pennut yleensä) nainen riuhtaisi koiran todella lujasti itseensä päin ja huusi tälle, riuhtaisi usein ja toistuvasti.

Olin kaukana ja seurasin tilannetta ja näin kun nainen potkaisi pentua kovaa.

Lähdin kävelemään samaa hiekkatietä heidän peräänsä, en kuitenkaan ehtinyt saada heitä kiinni mutta näin että nainen meni kaupungintalolta mariankadun puistoa pitkin alas. Naisen käytös oli erilaista kaupungintalolla, pentu jolkotti hänen vierellään korvat luimussa ja matalana ikään kuin hiipien naisen komentaessa.

Lahtelaiset kiinnittäkää huomiota jos näette tämän kaltaista henkilöä ja saksanpaimenkoiranpentua!

0

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ikävöin sinua kokoyön!

        En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
        Ikävä
        53
        3846
      2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

        https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
        Kalajoki
        89
        2196
      3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

        Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
        Tunteet
        45
        1882
      4. Älä mahdollisesti ota itseesi

        En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
        Ikävä
        22
        1743
      5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

        Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
        Ikävä
        28
        1496
      6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

        Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
        Kalajoki
        21
        1353
      7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

        Oliko mökkiläinen taas?
        Hyrynsalmi
        15
        1122
      8. Metsästysmökki

        Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
        Kuhmo
        31
        1108
      9. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

        Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
        Perussuomalaiset
        79
        1002
      10. Mitä sinä mietit

        Mies?
        Ikävä
        104
        984
      Aihe