Viisaita sanoja
JaoinFacessa
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hyvä kirjoitus. Tätä ei vaan kaikki edes ymmärrä.
Ai miksi leipäjonoissa näkyy vain kantaväestöä?
Kela tutki: Maahanmuuttajalle 780 euroa enemmän etuja vuodessa
Jonna Hovi-Horkan
Työikäiset maahanmuuttajat saivat keskimäärin 780 euroa enemmän sosiaalietuuksia kuin kantaväestö vuonna 2011. Suhteutettuna summa on noin neljänneksen suurempi kuin kantaväestön saamat sosiaalietuudet.
Suomalainen Asunnoton joka sattuu pääsemään vastaanottokotiin(ensisuojaan) oli alkoholiongelma tai ei, saa pitää käyttörahaa vain kuin 244€ /kk, jos on tuloja tuon yli peritään 34€ vuorokaudelta asumisesta, joka on patjalla juoppojen ja narkkareiden keskellä jatkuvassa vaarassa. Näin ainakin Espoossa.
Vokissa turvapaikanhakijat saavat 316,07€/kk
http://espoo04.hosting.documenta.fi/kokous/2013287464-5.PDF
http://www.pakolaisneuvonta.fi/?lid=66
Miksi aina muutat puheenaihetta? Onko niin, että jos et osaa vastata, niin siirrät sitten keskustelun toisaalle?
Mikä runkkari spammaa keskustelupalstoilla mokutusaloituksia ja ottaa nokkiinsa kun sua muistuttaa todellisuudesta?
Mitä. Menikö hermot taas?
Rasismi on sairaus ja rasisti on vammainen. Kun muut puhuvat yhdestä, niin rasisti puhuu toisesta ja päinvastoin. Kun normaali ihminen puhuu kanasta, niin rasisti paasaa juttua munasta. Kuten tämän ylläolevan linkittäjän teksti antaa ymmärtää. Surullisia tapauksia.
Kukkahatulla meni pasmat sekaisin. Ketjun aiheena on ihmisyys. Myös kodittomat ja leipäjonosta ruokaa hakevat nälkäänäkevä kantaväestö ovat ihmisiä, vaikka rasistisesti suomalaisiin suhtautuvat mokuttajat haluavat unohtaa sen.
Omassa sairaassa kuplassa asuva mokuttaja ei halua että häntä muistutetaan todellisuudesta, eli tämän maan hätääkärsivistä, joilla on monesti asiat huonommin kuin VOKissa olevalla turvapaikanhakijalla. Tämän voi jokainen itse todeta ketjussa olevista linkeistä.
Rasismi on normaalia lajityypillistä reviiri- ja laumakäyttäytymistä ja ihminen on eläin toisin kuin jotkin hihhulit väittävät.
Tämän näkee mokuttajien käytöksessä. Täälläkin nämä suomalaisvastaiset rasistit saavat itkupotkuraivareita kun niitä muistuttaa kuinka huonossa jamassa kantaväestön asiat on.
Saatans kukkahattu-elukat!
Tämäkin palsta pitäisi sulkea. Hei ihan oikeasti. Lukekaa ny. 95% kirjoituksista täyttä rasistista paskaa.
Vai razzzzzizzzzmia kaikkalla?
Tuossa on lääkettä rasisnifobiaan:
https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/t31.0-8/11864992_1630825220529368_8049228571610350593_o.jpg
Jotkut vaasalaisetkin näköjään kaipaavat asennekasvatusta. Oma pesä on liian pieni. Pitäiskö lähteä vaikka vapaaehtoistyöhön pakolaisleirille. Vois asenteet muuttua.
Mokuttajalle tekisi hyvää asua pienituloisena tai työttömänä mamuperheen naapurissa. Sitten näet miksi "monikulttuurisissa" lähiöissä on maahanmuuttokriittisillä puolueilla suurin kannatus.
Mä juuri asunkin maahanmuuttajaperheen naapurissa täällä Vanhiksessa. Parempia naapureita saa etsiä. Aina iloisia ja tervehtivät. Eivät ryyppää eivätkä riehu joten turvallisuus taattu.
Lucky you. Yleisesti ottaen maahanmuuttajien naapureista tulee äkkiä nuivia. Sen näkee alueen äänten jakautumisessa.
Rasismi on sairaus, mutta siitä voi ennusteesta huolimatta parantua. Näin kävi esim. laulaja Frederikille.
Tuossa vielä linkki Reetun viisastumiseen: http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1440903120490.html