kun seuraavan kerran dumppaatte roskaläjän muiden siivottavaksi, muistakaa ottaa lastenne nimet pois kansioista tai katsokaa ainakin ettei heidän kuvaansa ole jäänyt päiväkotityöt kansioon. Uhkolan kioskin pahvinkeräysastioiden välissä oli iso pino muovisia kansioita ja muita rojua, jossa nyt valitettavasti oli nimet jäänyt poistamatta. Jos joku tunnistaa tämän perheen, niin varmaan voisi käydä viemässä nämä roskat takaisin ja ehkä vähän omiakin rojuja mukaan.
Hyvät Jennan ja Jynon vanhemmat
u78970
1354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
On se kyllä kumma juttu, että joku vie romunsa noihin keräyspisteisiin. Eikö jokaisella kiinteistöllä ole ihan omatkin roska-astiansa. Toivottavasti menee viesti perille.
Varmaankin omakotiasukas, jonka oma roskis täynnä ja niin pihi asukas ettei viitsi Hyvinkäälle viedä roskia, siitä kun joutuisi maksamaan. Toivottavasti kaupungilta joku käy tsekkaamassa ja muistaa pikku laskulla erillisestä roska-auton tilaamisesta.
minä huomasin saman asian. ...osui silmään erityisesti kun meidän perheessä on roskien levittäjän kanssa samanniminen tyttölapsi...en ikipäivänä omien lasteni koulutarvikkeita kierrätyspisteen pihaan jättäisi! Sietäisi hävetä!!!! varmasti roskaajaperheen sukunimikin näkyy, jos tarkemmin "materiaalia" katsastaa.... ympäristörikos kyseessä!!! kerrankin mahdollisuus saada roskaajat kuriin!!!
Roskat palautuvat tänään oikeaan osoitteeseen.
Meinasitko viedä takaisin kotiin? Ne on jo varmaan kastuneet ja painavia kanniskella.
loistava idea palauttaa ne omistajilleen jos osoite on tiedossa!
Hyvä! Noin pitääkin toimia :)
Varmaan kiva yllätys!
Ne vanhemmat on vähän toisaikasia älkää täällä heikkolahjasia viittikö arvostella
Kai heillekin jotain yhteiskunnan, ja muiden kanssa elämisen sääntöjä voisi opettaa. Miksi kaikkea älytöntä ja älyttömien tekemisiä pitäisi hyväksyä? Alkaa jo tympiä tämä pervojen ja häiriköiden ymmärtäminen.
Jos ovat näin heikkolahjaisia, niin mitenköhän sujuu moiselta parilta vanhemmuus?
Jumalauta minkälaista keskustelua käydään.
Täällä tuntuu käyvän täysin tyhjäpäitä ja nimillä mainiten mollataan ihmisiä.
Muidenkin ketjujen kommenteja kun lukee, niitä huostaanotettavia tuntuis olevan enemmänkin, teoista päätellen. Joten hyvät ihmiset, miettikää mitä kirjoittelette, kirjoituksilla voi olla pitkävaikutteiset, ikävätkin seuraukset.
Niinpä, ei pidä olla niin tyhmä, että vie jätteensä väärään paikkaan vieläpä lastensa nimillä varustettuna. Siksihän täällä nyt "nimillä mainiten mollataan". Varmaan ei ole elämänhallinta muutenkaan kunnossa.
ei ne mitään mieti.kun haukkuu muita, voi hetken tuntea olevansa jotakin...minä ne sentään..