Mistä se johtuu että köyhät, vähävaraiset ja perseaukiset jaksaa aina valittaa hinnoista? On Finnair kallis, ruoka on kallista, vesi on kallista jne jne. Eikö vittu voi olla vaan hiljaa jos aina on niin saatanan vaikeaa kun on perseaukinen.
Miksi perseaukiset aina vaan valittaa?
14
308
Vastaukset
- tumputanytjo
Eihän täällä muita ole kuin sinä tumpelo yksin valitat...ihme naukuja..
- korkki66
palsta täynnä ruikuttajia miten on kallista ja maksaa liikaa. vesipulloonkaan ei riitä massi, pitää käydä täyttämässä kusilaarin vieressä oma pullo.
perseaukisten ja vähälahjaisten palsta. - öööhhnyyh
korkki66 kirjoitti:
palsta täynnä ruikuttajia miten on kallista ja maksaa liikaa. vesipulloonkaan ei riitä massi, pitää käydä täyttämässä kusilaarin vieressä oma pullo.
perseaukisten ja vähälahjaisten palsta.Eli sinunkaltaisten?
- ValiValitus
Mitä ihmettä. Valittaako joku hinnoista?
Eihän sitä saa tehdä. Varsinkaan tällä osiolla. Finnair on TABU, ei sitä saa arvostella.
Suomalaisuuden byrokratian helmi. - puolustajaa
Onko sinulla , joku ongelma vähävarasista ja kun he hakevat halvempia matkoja kukkarolleen.Elä omaa elämääsi ja elä sorra heikompia.
- töistäsaarahaa
on. ei kukaan jaksa lukea valitusta ja itkua kun kaikki maksaa ja mistä saa vittu halvemmalla ja mitä.
- Höhöhöh
Perseaukisten kannattaisi hankkia lisää rahaa ettei tarttis valittaa aina.
- AngelaAngel
No, tuttavissani on rahassa rypeviä ja aina ne jaksaa valittaa hinnoista, halvoistakin. Joten, miksi haukut niitä joilla rahaa on vähemmän? He juurikaan EIVÄT valita. Matkaile sinä siis jatkossakin siellä nojatuolillasi =)). Toit itsesi ilmi!
- Bentlinomistaja
Se on Persaukisten etuisuus,eikä heillä muita etuja ole.Joidenkin on ollut pakko syntyä persaukisena,eikä siitä asemasta helpolla päästä irti.Toiset syntyvät
hopealusikka suussa ja siltikin jaksavat valittaa,kun sadat-tuhannetkaan ei riitä.Jätkä esiintyy kuvassa nojaten Rolls Royseen,ja sanoo,minun toinen
autoni on "Rolls Royce",oikein rikkaan paskapään irvokas vittuilu köyhille. - jdlamcj
Eihän se rahasta ole kiinni. palvelu vaan on ihan perseestä
- moukujienpalsta
Miksi sinukaltaistasi kenenkään pitäisi palvella millään tavalla? Sinunkaltaisillesi on aivan oikein, ettei palvella vaan ohitetaan ja tuodaan asiallisesti käyttäytyville ensin juomat jne. Mitä oikein kaipaat? Olisiko lentoemännän pideltävä sinua kädestä koko lennon ajan vai mitä oikein haluat mankuja?
- porkka15
taas ajankohtainen aihe. uppia tälle!
- seonvaanrahaa
MINULLE RAHA ON IHAN TOIS ARVOINEN ASIA JO NYKYÄÄN. FINNAIRIN TOIMINTA ON VAAN IHAN PERSEESTÄ, ETTÄ OLEN VALMIS KYLLÄ KYYKYTTÄÄN KÖYHIÄ JA MAKSAMAAN IHAN MITÄ VAAN HYVÄSTÄ PALVELUSTA, ELI IHAN MISTÄ LENTOYHTIÖSTÄ HYVÄNSÄ MUUSTA LENNOT KIITOS JA BISNESLUOKASSA TOTTAKAI!!!
- luuseripa
Ja todellisessa elämässä työttömyyskorvauksesi ei riitä edes tiistailähtöön Tallinnaan kun juot aina kaiken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse664454Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1043727Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083351Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211906Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681893Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871149- 89903
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.110851- 49851
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23784