unijukka15

yksinelävänainen

Katsotko minulle myös. Rahaasiat rakkaus ja työ. Sinkkuna monta vuotta.

2

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unijukka15

      Katson! Kun tässä taas koneen ääressä joutuu (taas) iltaa viettämään! Toivottavasti kertoo oikeita asioita ...
      (1.tämänhetkinen tilanne 2.suhteesi asiaan/ongelmaa/ihmiseen 3.asian/ongelman syy/merkitys tai miten toinen osapuoli näkee sinut (kysymyksestä riippuen) 4.neuvo asian ratkaisemiksi/ näkymä tulevaan).

      1.maljojen kuningas: Suhteesi elämän eri asioihin on hiukan epävarma. Parannusta asioihin on tulossa. Etene rauhallisesti eri asioissa niin kaikki menee paremmin. Kaipaat ehkä jonkinlaista auktoriteettia, joka tietää miten asiat onnistuvat. Kun suhtaudut elämääsi rauhallisesti niin voit saada oikeita neuvoja. Kehotus keskittymään vain yhteen asiaan kerrallaan!

      2.erakko: Yksinoleminen on tärkeää! Elämässä on aina houkutusia sekä ristiriitoja, joita eri ihmiset sinulle voivat aiheuttaa. Erakko sanoo, että tyytyväisyyden kertoo vain se miten tyytyväinen on kun on itsekseen. Ymmärryksen valo voi löytyä sisäisen hiljaisuuden löytämällä, ja usein juuri se onkin parempi tie. Jos sinulla on ystävyyssuhteita, joista et hyödy ("tulleet tavaksi") niin niistä kannattaa ehkä mahdollisuuksien mukaan luopua. Etsi ihmisiä, jotka tarjoavat sinulle jotakin "aitoa".

      3.voima: Avainsana elämässä on lempeys. Älä siis käytä liikaa voimaa, jos siihen ei ole pakottavaa tarvetta. Maailma on paras kohdata kun sinulla ei ole pelkoja mitään kohtaan. Näin voit taltuttaa voimat, jotka ovat sinua vastaan. Tietyn "alkuvoiman" avulla, jota voi kutsua "seksuaaliseksi energiaksikin" voit löytää juuri ne asiat joita haet! Asioita kannattaa myös vastaanottaa, vastakohtana, että niitä turhan "haet"!

      4.sauvojen 5: Jokaisessa päivässä on mahdollisuuksia sekä haasteita. Jokaisessa päivässä on asioita, joiden avulla joko selviämme eteenpäin taikka uuvumme. Sauvojen 5 kehottaa elämään tätä hetkeä ja tiedostamaan eri asiat ympärillämme, ne ovat aina mahdollisuus kysymiisi asioihin. Voit myöskin kilpailla, kunhan teet sen rehellisesti ja kunniakkaasti. Anna myöskin toisille mahdollisuus. Ymmärrät mahdollisuutesi kun olet läsnä mahdollisimman hyvin.

      (Jos kysyisit jotakin noista asioista(raha, rakkaus, työ) erikseen, olisi vastaus ehkä täsmällisempi ... hyvä ehkä näinkin ...)

      • yksinelävänainen

        Kiitos kyllä osui oikein paljon ystävyssuhteet ja erakko olen, nautin yksinäysydestä mutta kyllä halusin löytää ihmisen jonka kanssa vois tehdä kaikkea.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      99
      2045
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      289
      1854
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      322
      1667
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      1546
    5. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      30
      1153
    6. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1093
    7. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      89
      1057
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1037
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      63
      1032
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1018
    Aihe