huolestuttavan yllättävää

Huomata että näistä keuruulaisten kommenteissa on viha-asenne toisia ihmisiä kohtaan.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pakolaiskeskus vaatii kuitenkin aika läheistä yhteistyötä sen kunnanpäättäjien kanssa jossa se keskus toimii ja,jos tuo yhteistyö ei toimi niin ei toimi kyllä mikään muukaan.Voiko oikeasti olla tosiaan niin,että SPR voi talloa demokratian jalkoihinsa ja tehdä mitä tahtoo vastoin kansantahtoa?

Äänestä
  • Todellakin voi!
    Tämähän on vasta alkua . Tulette huomaamaan.

    Äänestä

No Keuruulle sitä ei tule ja piste. Rakennusluvat ei ole kunnossa, eikä niitä saa koska varmasti joku tekee asiasta valituksen ja näin ainakin pystyy pitkittämään päätöstä laittamalla kapuloita rattaisiin. Toiseksi varuskunta-alueella on edelleen puolustusvoimien luolasto, kyseiseen tukikohdan läheisyyteen ei saa asuttaa toisen maan kansalaisia. Kolmanneksi päätös on tehty ja tahot ovat ilmoittaneet kunnioittavansa päätöstä, ei ole pakolaisillakaan mukavaa jos kantaväestö on heitä vastaan. Neljänneksi, 500 pakolaistä näin pieneen kylään ilman poliisia on aivan liian suuri määrä ja turvallisuus riski. Tämän on todennut myös muutama maahanmuuttaja.

Äänestä

Paikallislehden palstoilla on ulkopaikkakuntalaisten viha viestejä eniten kunnan asukkaita vastaan ja niistä huomaa ettei henkilöt tiedä asioista juuri mitään,nuoria ilmeisesti. Eipä kannata noteerata.

Äänestä

Nuorissa on tulevaisuus. Fiksuimmat nuoret ovat kylläkin menneet Keuruulta opiskelun ja työn perässä maailmalle. Mainio asia, jos heitä yhä kotikunta on kiinnostanut ja paikkakunnan asioita lehden palstoilla kommentoivat. Nuorten aikuisten poissaolo näkyy valitettavasti liiankin selvästi sekä katukuvassa, että julkisen päätöksenton ja keskustelun tasossa. Miten kalkkeutuneiksi ja vanhoiksi kaikkien keuruulaisten olisi tultava, että täällä olisi joidenkin mielestä tarpeeksi turvallista asua? Dementiakodissa varmasti on turvallista, kun siellä on seinät ja aitaukset ympärillä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MiksiViha kirjoitti:

Huomata että näistä keuruulaisten kommenteissa on viha-asenne toisia ihmisiä kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu