unijukalle

surullinennainen

Olen hankalassa tilanteessa. Naimisissa mutta vuosia syvästi toiseen rakastunut. En tapaa häntä enää, näetkö muutoksia elämääni?

Kiitos ajastasi

5

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surullinennainen

      Niin minä siis rakkausasioista kyselen..

    • Unijukka15

      (1.tämänhetkinen tilanne 2.suhteesi asiaan/ongelmaa/ihmiseen 3.asian/ongelman syy/merkitys tai miten toinen osapuoli näkee sinut (kysymyksestä riippuen) 4.neuvo asian ratkaisemiksi/ näkymä tulevaan).

      1.miekkojen 3: Sinulla on tunteita, jotka ovat odottaneet pitkään. Tunnet tästä syystä itsesi nyt ilmeisesti haavoittuvaksi. Kaikki tunteet ovat kuitenkin yhtä tärkeitä, mieti mitkä asiat tuovat sinulle oikeaa iloa. Kun opit mitkä asiat tuottavat sinulle iloa, et tunne enää oloasi yhtä haavoittuvaksi.

      2.maljojen10: Sinussa on syvää sisäistä kauneutta. Olet kuitenkin huolestunut, koska rakastat toista ihmistä. Mieti missä tilanteissa olet kokenut vilpitöntä onnen tunnetta. Sinun kyllä kannattaa miettiä elämäsi niin, että tunnet mahdollisimman paljon tuota onnen tunnetta. Jos elät niin, että tuo onni on vain hetkittäin mahdollinen tulet levottomaksi.

      3.tähti: Sinulla on toiveita, jotka odottavat täyttymystä. Älä hylkää näitä toiveitasi! Kun koet onnea niin heijastat sitä myöskin ympärillesi. Mieti millainen elämä olisi sinulle nyt parasta, et voi elää niin että ajattelet koko ajan vain toista. Sinun on joko luovuttava noista ajatuksistasi taikka tehtävä jotain niiden saavuttamiseksi. Kehoitus pitämään huolta kokonaisvaltaisesta hyvinvoinnistasi. Etsi niitä asioita elämääsi, jolloin voit tuntea mahdollisimman paljon luontevuutta asioiden suhteen.

      4.miekkojen 9: Todellisuus ja unelmat ovat tietyssä suhteessa toisiinsa. Joko toteutat unelmiasi taikka elät "harhassa" niitä vastaan. Jos et toteuta unelmiasi täysipainoisesti koet haavoittuvuutta ja surua. Tunteesi tämän asian suhteen ovat hyvin syvät. Sinulla on mahdollisuus irtautua surusta ja elää tasapainoista, onnellista elämää. Kehoitus muutokseen, jonka kautta voisit elää nykyistä täysipainoisemmin!

      • surullinennainen

        Kiitos sinulle unijukka. Koen olevani "hirtetty".. en pysty tekemään mitään. Korttisi antavat suuntaa ja toivoa..


    • Unijukka15

      Kiitokset siitä "surullinennainen" jos saatoin vähän auttaa ... elämässä on siis mahdollisuuksia. Tarotessahan "hirtetty" symboloi myöskin sitä, että totutusta kannattaa oppia irrottautumaan!

      Sinun kysymyksesi oli muuten siinä mielessä hyvä, että et kysynyt montaa asiaa kerralla. Se selvästikin auttoi siinä, että vastauksestakin tuli selkeämpi. Tämä siis tavallaan "vihjeenä" muillekin kysyjille: yksi selkeä kysymys on parempi!

      Toivotan sinulle hyvää jatkoa, uskon että elämäntilanteesi selkeytyy!

      • SamaNainenvastaa

        Kiitos samoin!

        Tähti tuli minulle kerran, kun ajattelin sitä.. se merkitsee minulle paljon..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      399
      3032
    2. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2279
    3. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      61
      2219
    4. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      17
      1897
    5. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      168
      1419
    6. Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue

      "Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel
      Maailman menoa
      3
      1287
    7. Sukupuolen merkitys elämässäsi?

      Jäin tuossa toista ketjua lukiessani miettimään seuraavaa ... Kuinka paljon koet sukupuolesi vaikuttavan/vaikuttaneen el
      Sinkut
      201
      1079
    8. Kyllä minua hävettää nainen tämä tilanne

      niin kuin se teki silloin aiemminkin. Monellakin tasolla ei minulta sopivaa. Herätät minussa vain niin vahvoja tunteita,
      Ikävä
      38
      894
    9. Iltalehden evästeasetukset

      No nyt pomppas! Avasin Iltalehden sivut ja niin kuin silloin tällöin sattuu, sivusto kysyi evästeasetuksia, joihin ylee
      Maailman menoa
      100
      850
    10. Sun seurassa oli turvallinen olo

      Yhteisiä vietettyjä aikoja muistelen. Yllätit mut kerran tavalla josta tulin äärettömän onnelliseksi 😘 Olkoon tämä nais
      Ikävä
      38
      822
    Aihe