unijukalle

surullinennainen

Olen hankalassa tilanteessa. Naimisissa mutta vuosia syvästi toiseen rakastunut. En tapaa häntä enää, näetkö muutoksia elämääni?

Kiitos ajastasi

5

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • surullinennainen

      Niin minä siis rakkausasioista kyselen..

    • Unijukka15

      (1.tämänhetkinen tilanne 2.suhteesi asiaan/ongelmaa/ihmiseen 3.asian/ongelman syy/merkitys tai miten toinen osapuoli näkee sinut (kysymyksestä riippuen) 4.neuvo asian ratkaisemiksi/ näkymä tulevaan).

      1.miekkojen 3: Sinulla on tunteita, jotka ovat odottaneet pitkään. Tunnet tästä syystä itsesi nyt ilmeisesti haavoittuvaksi. Kaikki tunteet ovat kuitenkin yhtä tärkeitä, mieti mitkä asiat tuovat sinulle oikeaa iloa. Kun opit mitkä asiat tuottavat sinulle iloa, et tunne enää oloasi yhtä haavoittuvaksi.

      2.maljojen10: Sinussa on syvää sisäistä kauneutta. Olet kuitenkin huolestunut, koska rakastat toista ihmistä. Mieti missä tilanteissa olet kokenut vilpitöntä onnen tunnetta. Sinun kyllä kannattaa miettiä elämäsi niin, että tunnet mahdollisimman paljon tuota onnen tunnetta. Jos elät niin, että tuo onni on vain hetkittäin mahdollinen tulet levottomaksi.

      3.tähti: Sinulla on toiveita, jotka odottavat täyttymystä. Älä hylkää näitä toiveitasi! Kun koet onnea niin heijastat sitä myöskin ympärillesi. Mieti millainen elämä olisi sinulle nyt parasta, et voi elää niin että ajattelet koko ajan vain toista. Sinun on joko luovuttava noista ajatuksistasi taikka tehtävä jotain niiden saavuttamiseksi. Kehoitus pitämään huolta kokonaisvaltaisesta hyvinvoinnistasi. Etsi niitä asioita elämääsi, jolloin voit tuntea mahdollisimman paljon luontevuutta asioiden suhteen.

      4.miekkojen 9: Todellisuus ja unelmat ovat tietyssä suhteessa toisiinsa. Joko toteutat unelmiasi taikka elät "harhassa" niitä vastaan. Jos et toteuta unelmiasi täysipainoisesti koet haavoittuvuutta ja surua. Tunteesi tämän asian suhteen ovat hyvin syvät. Sinulla on mahdollisuus irtautua surusta ja elää tasapainoista, onnellista elämää. Kehoitus muutokseen, jonka kautta voisit elää nykyistä täysipainoisemmin!

      • surullinennainen

        Kiitos sinulle unijukka. Koen olevani "hirtetty".. en pysty tekemään mitään. Korttisi antavat suuntaa ja toivoa..


    • Unijukka15

      Kiitokset siitä "surullinennainen" jos saatoin vähän auttaa ... elämässä on siis mahdollisuuksia. Tarotessahan "hirtetty" symboloi myöskin sitä, että totutusta kannattaa oppia irrottautumaan!

      Sinun kysymyksesi oli muuten siinä mielessä hyvä, että et kysynyt montaa asiaa kerralla. Se selvästikin auttoi siinä, että vastauksestakin tuli selkeämpi. Tämä siis tavallaan "vihjeenä" muillekin kysyjille: yksi selkeä kysymys on parempi!

      Toivotan sinulle hyvää jatkoa, uskon että elämäntilanteesi selkeytyy!

      • SamaNainenvastaa

        Kiitos samoin!

        Tähti tuli minulle kerran, kun ajattelin sitä.. se merkitsee minulle paljon..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      205
      4997
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      118
      4083
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3589
    4. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      57
      3565
    5. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3430
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      37
      2957
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2579
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2336
    9. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      32
      2101
    10. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      22
      1960
    Aihe