Jämsässä ei huumeongelmaa

Kukaan ei ole kysellyt tai kaupannut huumeita. Ei myöskään ensimmäistäkään narkomaanin näköistä ihmistä ole tullut vastaan, ehkä muutama hiukan laiha ja kalpea.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Olipa älykäs kirjoitus,Oh hoh.

Äänestä

mitäs ne viljelmät mitä poliisit kanniskeli autoon tässä joku aiks sitten ei kai ne nauriita kerää.

Äänestä
  • Kyllä on Palomäessä asui eräs pari jolla oli huumetta nyt kumpikin toden näköisesti linnassa autovarkauksia ynnä muuta sellaista ex poliisi suojelee perhettä joka on väärin perhe lahjoo pollaria !!!

    Äänestä

Ei täällä oikeita huumeita käytetä. Muutama pilvenpolttaja löytyy mutta eihän ne vaarallisia ole.

Äänestä

Minä poltin näppini....

Äänestä
  • Minä taas poltin terskani kiukaaseen. Olin olin, kännissä tapahtui tuo kipuinen tuskainen, mutta jollain tavalla ihanainen turma.

    Äänestä

Miltä näyttää narkomaani? Tietääkseni esim. lääkäreissä on hieman enemmän aineiden käyttäjiä kuin muissa ammateissa (helppo saatavuus). Miten erotat piristeitä käyttävän muuten virkeästä ihmisestä? Tuskin suurin osa tämän palstan lukijoista tunnistaisi huumaavien aineiden käyttäjää vaikka asuisi naapurissa. En puhu nyt mistään rappiosekakäyttäjistä, vaan töissä käyvistä ihmisistä.

Äänestä

Kylä on täällä liian pieni ja junttimainen että pysyvät lähes koloissaan eivätä halua näkyvää huomiota ja jos omapoika voi pahoin tai tuntee toisin,niin ennemmin se hurjastelee kulkuvälineillä tai narunjatkoksi päätyy kuin hörhön maineen alla kulkee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nonark kirjoitti:

Kukaan ei ole kysellyt tai kaupannut huumeita. Ei myöskään ensimmäistäkään narkomaanin näköistä ihmistä ole tullut vastaan, ehkä muutama hiukan laiha ja kalpea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu