Vikakasojen valmistus alkoi kostautua.

Laaduttomien romuautojen myynti sakkaa rajusti. Viime kuulla golffi kolonskuvaagenin myynti tippui lähes 50%. Kansa alkaa herätä, kovapäisimmätkin .
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tieto lisää tuskaa.
Vältämmä tsi ja dsg niin autoilu voi alkaa.

Äänestä

ossss eikä uni maistu? Lienee painajaiset Touranin tuhosta vaivaa, eikä VW korvaa 10 vuotta vanhan Pärnäsen raiskaaman ja kolaroidun korjauksia 100%:sti.

Äänestä
  • väärin, nämä kommentit on katkerien tuulipukuterojen tuotoksia.

    Äänestä

Jatka ryyppyputkeasi, minä jatkan matkaa TSI:llä ja vahvistetulla jakopäälä.

Äänestä

Huomenna se on varmaan jo 70%?

Äänestä

Das Romu

Äänestä

Ruotsissa ambulanssiyrittäjä on tuskaantunut Volkkareihin, jotka kestävät ammattikäytössä vain 80.000 km, sitten paaliin.

En ambulans byts normalt efter tre år, då har den gått mellan 30 000 och 35 000 mil. På vissa modeller som används i Borås håller dock inte motorn mer än 8 000 mil. "Det är en svaghet", säger verksamhetschefen.
Håkan Rosenqvist. Ambulanssjukvården på Säs har ett 30-tal fordon. Samtliga har både styrkor och svagheter. En modell, den fyrhjulsdrivna VW Transporter, har större problem än de andra med motorn.

– VW har haft en tendens att motorn inte håller, säger Monica Hjelmgren, verksamhetschef för Säs ambulanssjukvård.

Hon kan inte säga exakt hur många av VW:s fordon som man tvingats byta motor på, men det rör sig om ett flertal.
– Vi har fått byta motor regelbundet efter omkring 8 000 mil, säger hon.

Ansvariga på Volkswagen är medvetna om problemen och tar dem på största allvar.
– Det stämmer att vi har haft en del driftstörningar gällande våra ambulanser.

http://www.bt.se/boras/sarbarheten-pa-sas-ambulanser-en-svaghet/

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tervemenoa kirjoitti:

Laaduttomien romuautojen myynti sakkaa rajusti. Viime kuulla golffi kolonskuvaagenin myynti tippui lähes 50%. Kansa alkaa herätä, kovapäisimmätkin .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu