Unijukka sinulle

Tummatukkainennainen

Muutaman vuoden suhde loppui luottamuspulaan miehen pettäessä työkaverinsa kanssa. Nyt yrittää paluuta mutta on tehnyt niin paljon ohareita että minulla pohja pois. Onko tosissaan vai pelleileekö ajankuluksi? Näetkö rakkautta minulle?Entä työ, saanko uuden työpaikan? Kohentuuko rahatilanne?

Kiitos

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unijukka15

      (1.tämänhetkinen tilanne 2.suhteesi asiaan/ongelmaa/ihmiseen 3.asian/ongelman syy/merkitys tai miten toinen osapuoli näkee sinut (kysymyksestä riippuen) 4.neuvo asian ratkaisemiksi/ näkymä tulevaan).

      1.lanttien 5: Älä haudo asioita turhaan! Olet nyt väliaikaisessa elämäntilanteessa, menneet ovat menneitä ja uusi aika on koettamassa. Lanttien 5 kehoittaa luopumaan vanhoista, kaavamaisiksi käyneistä ihmissuhteista. Se että jätät tietyt asiat ja ihmiset taaksesi voi myöskin aiheuttaa sinussa huolestuneisuutta. Kuitenkin kaikki muutos tapahtuu vain siksi, että vahvistuisit ja kasvaisit ihmisenä.

      2.maljojen 5: Älä anna menneisyytesi tulla nykyisyyteesi! Elämässä olet kokenut pettymyksiä, jotka kuitenkin kääntyvät vähitellen elämänviisauden kautta voitoiksi. Tunne-elämän surut ovat nekin väliaikaisia. Toivo uudesta on jo oven takana. Irtaudu menneisyydestä niin tulevaisuudestasi tulee valoisampi.

      3.kuu: Elämä on usein liian rationaalista. Älyn taustalla on kuitenkin alitajunta, ihmisen täytyy osata luottaa vaistoonsa. Ymmärrä sisäiset voimavarasi niin opit tekemään oikeita ratkaisuja niin ihmissuhde- kuin työasioissakin. Epäileminen ei kannata, ole tasapainoinen äläkä epäile turhaan, niin teet parhaita ratkaisuja! Elämässä on tietty kiertokulku, joka johtaa ajoittain myöskin joihinkin uusiin asioihin. Edellytys tälle on ensin kuitenkin se, että hylkäät vanhat asiat. Mieti mihin voimavarojasi käytät, tee ratkaisuja jotka hyödyttävät sinua mahdollisimmin pitkälle.

      4.kohtuus: Elämässä on vastakohtansa. Nuo vastakohdat kuitenkin täydentävät toinen toisiaan. Mieti miten voisit elää tasapainoista elämää. Myöskin ihmisen sisäinen ja ulkoinen ilmentävät toinen toistansa. Elä niin että rationaalinen järkesi ja intuitiivinen vaistosi ovat tasapainossa, nekin täydentävät toinen toistansa! Kun elät kohtuudessa niin eheydyt, kasvat paremmaksi ihmiseksi. Silloin voit myöskin ilmentää paremmin itseäsi niin työasioissa kuin ihmissuhteissasikin.

      • tummatukkainennainen

        Paljon kiitoksia käyttämästäsi ajasta/energiastasi. Olen juuri tänään miettinyt että päästänkö lopullisesti irti vanhasta suhteesta joka ei anna muuta kuin pettymyksiä ja näin se on, tuo tekstisi tuki sitä että vanha saa mennä ja annan uudelle elämälle mahdollisuuden. Olen turhaan kuluttanut aikaa roikkumalla vanhassa. Nyt saa riittää ja uusi alku alkakoot minulla.

        Kiitos sinulle ja energiaa ja voimia syksyysi !


    • Unijukka15

      Kiitos! Hyvää syksyn jatkoa sinullekin!

    • Hei!

      Vaikka en hirveän usein täällä katsokaan, niin nyt tuumasin vähäsen vilkaista ja kyllä se niin vain on että sinun kannattaa mennä elämääsi eteenpäin. Toinen tuli polttaa taskussa, vaikka on se miehellä kädessäkin. Kahden tulen polttajat jäävät äkkiä omilleen, kun totuus paljastuu. Joten kannattaa kyllä jatkaa elämää eteenpäin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2288
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2023
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1485
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1414
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      121
      1361
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      18
      1055
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      954
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      107
      904
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      78
      876
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      863
    Aihe