Lämmin vesi poikki/Lassilassa

Helsingin Pohjois-Haagan kerrostaloissa ei ole tänään iltapäivästä lähtien ollut lämmintä vettä. Tietääkö joku syyn?
486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Syitä voi olla montakin mutta veikkaan että toisiopuolen käyttövesi lämmönvaihtimen moottoriventtiili jumissa?

Äänestä

Säätävä moottoriventtiili on siirtimen ensiöpuolella. Yhden siirtimen jumiutuminen ei kyllä aiheuta vikaa koko alueen kerrostaloihin. Vika luultavasti energialaitoksen kaukolämmön toimituksessa.

Äänestä

Huomenna asia ja pää toivottavasti selviävät.
Täältä kannattaa kysyä samalla lailla jos Roomassa on sähkövikoja.
Vastaus tulee ja se on oikea, aina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lämminvesipoikki kirjoitti:

Helsingin Pohjois-Haagan kerrostaloissa ei ole tänään iltapäivästä lähtien ollut lämmintä vettä. Tietääkö joku syyn?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu