Auttaako Aku jos polven seudulla riehunut tulehdus ei ole poistunut piikillä,lääkkeillä,levolla,kylmällä,lämmöllä.Auttaako Aku?
Polven jänteen tulehdukseen
Aku Punktio
21299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulla oli ranteessa jännetupentulehdus, johon käytettiin kaikkia mahdollisia parannuskeinoja, mutta ne eivät auttaneet. Menin akupunktioon ja kaksi kertaa samalla viikolla käyty käsittely auttoi eikä kipu enää palannut.
Joten suosittelen.
Akupunktio auttoi aina hetkeksi, kivut hellittivät viikoksi tai muutamaksi päiväksi akupunktion jälkeen (nivelreuma). Mutta tulehduksen aiheuttama mönjä piti kuitenkin poistaa tähystysleikkauksella, ennenkuin vaiva kokonaan parani. Akusta oli suuri apu pahimpina kausina kun jouduin odottamaan puolitoista vuotta tähystykseen. Nyt polvi kunnossa, pääsen kyykkyyn ja polvilleni.
Akupunktio auttaa kyllä moneen asiaan.