Jenkeissä on tutkittu melatoniinia jo 90-luvulla eikä sitä näköjään täällä kerrota. Tutkimuksen lopputulos oli se, että aineen käyttö lopettaa kehossa Melatoniinin käytön ja sen jälkeen on nalkissa koko ikänsä lisäaineeseen.
Taas toistuu jo tuttu nuorten hyväksikäyttö. Ensin saadaan nuoret käyttämään jotain juttua, tulevat siitä riippuvaisiksi ja vasta sitten, kun tietyt tahot ovat saaneet siitä miljoonat tileilleen, kerrotaan mistä on kyse.
Varokaa MELATONIINIA
6
307
Vastaukset
- tsydeli99
no voi vittu. ehdin jo alkaa käyttämään.
- amferulz
no onneks käytän vaa amfetamiinia, ei toi melatoniini oo tuttu. huh mitä myrkkyä
- Tojkkg
Vittuako sä selität? Oon ite käyttäny melotiinii 2v ja aina on auttanu
- Univaikeuksia
Ei kyllä lopeta kehon omaa melatoniinintuotantoo. Käytin vähän aikaa mut ei auttanu... Nyt sit muunlaiset lääkkeet käytös. Mut pointtina et oma keho tuottaa melatoniinia ja korkeempaan hormonitasoon voi tottua, jolloin se kehon oma pimeehormoni ei riitä. Mut se alkaa kyllä riittää taas vähän ajan päästä. Sun kehossas on omastatakaa melatoniinia, joten jos se auttaa nukkuu nii miks sitä ei vois ottaa lisää?
- haheijäänalkki
Mun äiti on vuorotöis sairaalas nii sen on usein vaikee nukahtaa koska unirytmi on aika sekasin ku välil pitää valvoo yöl ni se syö si melatoniinii ja niist on aina ollu apuu. Mut kyl se nukahtaa helposti ilman sitäki välil. Ite en käytä vaik joskus on kestäny useempi tunti nukahtaa :D
- rqwetrwet
Ap vitun juoruämmä. Kato kaikki ei ole yhtä tyhmiä kuin sä, että uskoisivat kaikki tollot nettihuhut tyyliin HPV-rokotus aiheuttaa aidsia.
Jokaista mahdollista väitettä tukemaan löytyy sata ns tutkimusta. Kun sivuuttaa kaikki vastakkaiset tutkimustulokset, on helppoa osoittaa maapallon olevan litteä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1694300Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan532460Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va232282Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos581847Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3741752Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu221479Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi611474Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy811375Pitäisikö ilotulitteiden myynti kieltää?
Esim jyväskylässä ainakin on ammuttu ilotulitteita päin ihmisiä ja autoja. Samoin Helsingissä? Pitäisikö ilotulitteiden1021307Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä1571221