Leskenlehtien tavoite?

muutosplussaa

Onko leskenlehtien tavoite, että vanhemmat alistuvat lapsensa kaltoin kohteluun sijaisperheessä. Varmaankin käy niin, että kukaan ryhmässä; eivät ohjaajat eikä kokemusasiantuntijat välitä mitään, jos joku ryhmässä kertoo, että lasta pahoinpidellään.

Kokemusasiantuntija kertoo, miten omalla vuorovaikutuksella saa kaiken positiiviseksi ja ohjaajat kehottavat vanhempaa rauhoittumaan ja unohtamaan koko jutun. Hyvä vanhempi alistuu systeemille ja pahoinpitelylle. Älä ole negatiivinen!

3

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lapilleapu

      Arvelen, että leskenlehtien ryhmissä olevat vanhemmat eivät uskalla olla luonnollisia, kun ryhmää vetää sossu - ja koulutettu kokemusasiantuntija peesaa.

      Jos vanhemmat epäilette, että lastanne kaltoin kohdellaan sijaisperheessä, tai tiedätte, teillä on täysi oikeus olla ahdistuneita ja peloissanne. EI TARVITSE OLLA POSITIIVINEN. Valitettavasti se positiivisuus ei auta, jos sijaisperhe ja sossut ovat liittoutuneet sinua ja sinun lapsiasi vastaan.

      Usko itseesi. taistele lapsiesi puolesta.

    • äläuskokaikkea

      Koittakaa vanhemmat ymmärtää, että kokemusasiantuntijat on koulutettu aivopesemään teitä "hyväksymään huostaan otto" ja alistumaan.

    • aivotpestään

      Toki heille on myös opetettu ovelat tavat tehdä niin. He saattavat pienesti kritisoida systeemiä, mutta KOKONAISUUDESSAAN HE OVAT NIIN POSITIIVISIA JA ERINOMAISIA - että tunnette halua samaistua heihin. Mutta älkää unohtako lapsianne, jos heitä kaltoin kohdellaan. Älkää uskoko kaikkea, mitä teille syötetään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45359
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1639
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe