Nokia 635 puhelimen muisti alkaa olla täynnä ja haluaisin vapauttaa tallennustilaa, sillä SIM kortilla on tilaa. Mutta miten tuo tapahtuu..?
Tallennustilan vapautus puhelimesta
Tallennustilaa
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei sen tilaa saa käyttöön.
Sim kortin muistia ei saakäyttöön ,mulla sama puhelinn osta micro kortti joku 8gb ja siirrä sille tiedostoja puh.muistista,akun alla on muistikortin paikka.
Joo, muistikorttia tarkoitinkin... Hups :)
Laita kännykän asetuksista päälle, että uudet ohjelmat asennetaan SD-kortille ja että uudet kuvat ja videot tallentetaan SD-kortille. Poista mahdollisia turhia kuvia ja videoita kännykän muistista tai siirrä niitä SD-kortille (esim. USB-kaapeli kiinni kännykkään ja siirrot ja kopioinnit tietokoneella).
Poista kännykän omaan muistiin jo asennettuja ohjelmia ja sitten asenna ne uudestaan SD-kortille (varmista, että mahdollinen data säilyy, kuten pelin enkat).
Poista kännykän muistista ylimääräiset kartat (pidä vain se maa, jossa olet). Kartatkin voinee asentaa SD-kortille erillisen ladattavan sovelluksen avulla, jos ei muuten onnistu (en muista mikä se sovellus oli).
http://www.microsoft.com/fi-fi/laitteet/tuki/tuote/lumia635/smartguide/?action=singleTopic&category=phonemanagementandconnectivity
Tuolta voi katsella vaikka kohdasta "muisti".