Yleensä vanhemmat puolustaa

mitäväli

Yleensä vanhemmat puolustavat ja tukevat lapsia sekä auttavat näitä tekemään hyviä ratkaisuja.

SIJOITETTUJA LAPSIA EI PUOLUSTA KUKAAN. EIVÄT OMAT VANHEMMAT, EIVÄT SIJAISVANHEMMAT, EIVÄT EDUNVALVOJAT - EI KUKAAN.

Omista tulee insinöörejä, mutta mitä tulee sijoitetuista, kun edes heidän peruskoulustaan ei välitetä. Yks hailee. Kunhan omille ja sijaisperheen suosikeille järjestetään.

Vaikuttaa siltä, että yhden perheen lapsia puolustetaan ja heitä hyysätään muita enemmän. Muista viis! sama, vaikka olisi huippulahjakas, ei muuta syrjään kaikesta.

SYRJÄYTETÄÄN. SYRJÄYTETÄÄN.

4

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • omatensin

      Juu. Tehdään niin. Syrjäytetään vaan. Yksikin sijaisperhe otti omien tyttäriensä kanssa saman ikäiset lapset, jotta voi nähdä MITEN HITON ERINOMAISIA OMAT OVATKAAN.

    • omaonoma

      Omia tuettiin ja sijoitettuja painettiin ja haukuttiin.

    • dsfrgzfgdhf

      Onneksi en ole sun lapsen sijaisvanhempi, mahtaa olla heillä rankkaa. Juuri tästä syystä en lähde sijaisvanhemmaksi vaikka aihe kiinnostaakin, kaiken muun kestäisin, mutta en sekopäistä mustasukkaista biovanhempaa siihen häiriköimään sen jälkeen, kun on ensin oman lapsensa elämän pilannut...

      • äidinjaviranomaisten

        ensin vieraannuttaessa lapset isästään jauhaessaan paskaa lapsen olosuhteista, toiveista ja lausunnoista asua isällään..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      44
      10619
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      128
      10166
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      22
      7937
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6354
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      33
      5013
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      58
      4790
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      129
      4127
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      125
      3449
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      63
      3165
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      227
      3114
    Aihe