OSCAR ERCAN

tulluthuijatuksi

FIRST ALANYAN OSCAR on edelleen huijari. Mikään ei ole muuttunut! Älä osta häneltä asuntoa.

11

749

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asunnonomistaja

      Mekin saimme taput ja kaikki paperit ovat olleet kunnossa, mutta asuntoa on vuokrattu poissa ollessamme muille. Olen samaa mieltä, älkää ostako häneltä asuntoa!

    • huijari

      Hän on huijari!!!

    • ilvestre

      Toi noin ton huijarin nimi on Abdullah Erkan ja häntä kutsutaan nimellä Oscar. Olkaa varuillanne siel Turkis.

      • dffer

        Kuuluuko hän kurdilaisiin?


      • xxxxxzz

        No ei kai tässä turvallisuustilanteessa kukaan täys järkinen osta
        Alanyasta minkäänlaista asuntoa .
        Mielummin niistä asunnoista pyritään pääsemään eroon.


    • ihmetouhua

      Laittakaa faktaa pöytää ennenkuin kirjoitatte tänne tälläisiä juttuja.

      • Ex-asunnonomistaja

        Et vaan vielä tiedä, että sinuakin on huijattu. Olet siinä uskossa, että hyvin on palveltu :) Iso joukko on kasassa peräämässä tapujaan. Firma vaihtaa nimeään joka vuosi, ulospäin näyttää kuitenkin olevan aina First Alanya. Mainoksinaan monen vuoden takaiset toimitilat keskustassa. Nyttemmin jossakin Mahmutlarin kellarikomerossa operoivat.


      • ihmetouhua
        Ex-asunnonomistaja kirjoitti:

        Et vaan vielä tiedä, että sinuakin on huijattu. Olet siinä uskossa, että hyvin on palveltu :) Iso joukko on kasassa peräämässä tapujaan. Firma vaihtaa nimeään joka vuosi, ulospäin näyttää kuitenkin olevan aina First Alanya. Mainoksinaan monen vuoden takaiset toimitilat keskustassa. Nyttemmin jossakin Mahmutlarin kellarikomerossa operoivat.

        Kerro ne aikaisempien firmojen nimet. Kuten jo kertalleen sanoin, laita faktaa pöytään. Jäikö tapu saamatta vai muuten sulla kiree päivä?


      • Missämuntapuon
        ihmetouhua kirjoitti:

        Kerro ne aikaisempien firmojen nimet. Kuten jo kertalleen sanoin, laita faktaa pöytään. Jäikö tapu saamatta vai muuten sulla kiree päivä?

        Tapu on saamatta,koska maksuni ei mennyt rakennusliikkeelle vaan jäi välille. Asia on rikosoikeudellisessa käsittelyssä. Enkä on ainoa.


    • Ymprä

      Löytyy aikaisempi viestiketju First Alanyasta. Kannattaa hakea viestiketju First Alanya ja Oscar Ercan. Huijattua suomalaisia on useita. On kurdilainen. Myynyt asuntoja myös sellaiselle maalle, jonne ei ole laillista rakentaa ja saanut rahat. Ihmiset maksaneet koko asunnon hinnan.

    • Anonyymi

      Onko vielä. Oliko suomalainen mukana tässä huijaksessa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      25
      2104
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      91
      1931
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      88
      1901
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1603
    5. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      488
      1466
    6. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1464
    7. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1397
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      48
      1267
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      73
      1134
    10. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1129
    Aihe