Hyviä koiranhoitopaikkoja Seinäjoella?

Shetlanninlammaskoira

Hei !

Olen lähdössä lomalle ja pitäisi viedä koirani hoitoon jonnekkin sillä lähituttavat eivät pysty/kerkeä huolehtimaan sillä ajankohtaa.
Olen saanut ystäviltäni suosituksia mutta kertoisitteko omia kokemuksianne ja paikkoja joitai suosittelisitte? Plussia/miinuksia?

1

93

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sakemannii

      Itse vein pari kuukautta sitte viideksi päivää sakemannini hoitoon Kiikun Koirahoitolaan, sijaitsee Nurmossa.
      Narttuni on hyvin sopeutuva ja ystävällinen koira, ollut hoidossa muuallakin, mutta tämä paikka taisi olla viimeinen kerta.
      Vähän hämärä maku jäi suuhun, pihatarhat olivat kaivettu kuopille, häkkien verkot kuluneita/ruosteessa ja sisätilatkin huomattavasti kuluneet.
      Olihan tuo edullinen paikka ja vähän pilkkahintaan, mutta eipä tuolla hintaa tainnutkaan saada muuta kuin säännöllisesti ruuan ja kerran päivään ehkä tunnin lenkityksen.. Koiran kun hain kotiini niin käytöksestä kyllä näkyi ettei liikuntaa ollut saatu tarpeeksi tai sitten jotain muuta oli tapahtunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      42
      7362
    2. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      53
      3662
    3. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      46
      3544
    4. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      62
      3288
    5. 51
      2974
    6. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      51
      2812
    7. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      34
      2799
    8. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      30
      2464
    9. IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!

      "Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk
      Maailman menoa
      185
      1820
    10. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      47
      1541
    Aihe