Eikös Laukaasta löytyisi sopivia tiloja vastaanottokeskukselle. Toisessa ketjussa ehdotettiin jo vankilaa ja Bovalliusta.
Vastaukset 24
- saisaisai
Kyllä Laukaaseen lisää vasara murhaajia siellä niitä tapettavia riittää hah hah
- xdcvbnm
Ei ollut Laukaalainen tämä "vasaramurhaaja" vaan Jyväskyläinen...olkaa ylpeitä millasia sikoja teillä asustaa.
- Paikallinen
Ei ole paikkaa mihin saisi sen minimissään 100 henkeä majoitettua. Kunnanhallituksen kokouksessa asiaa käsitelty.
- hhhhhhj
Peurunka olis sopiva.
- Puihinkietoutujat
Ei ne täällä kaun viihdy 20 asteen pakkasessa, kun saavat paperit kuntoon, muuttavat passeineen ympäri Eurooppaa ja pääkaupunkiseudulle. Vastaanottokeskuksista on tulossa kauttakulkukeskuksia ja yhteiskuntamme maksaa niiden ylläpidot. Viherliperaalisosialistien märkiä päiväunia pukkaa joka puolella Suomea. Puiden nussiminen ydintyömaalla ei ole heidän ykkösasia enää.
- nussijoiden.logiikkaa
: http://markusjansson.blogspot.fi/2015/05/kulttuurimarxismi-mika-se-on-ja-miksi.html
- zddfffg
Kyllä sinne tuppukylään mahtuu lisää hulluja
- Tuntematonhullu
Mistä tiedät, että Laukaassa on hulluja?
- ccccvhh
Laukaa on yhtä kuin paska junttilan tuvan seinässä
- matujameille
Muurame haluaa matuja ,kyllä mekin otetaan ylpeydellä vastaan.
- MIKÄETTEIMAHTUIS
LAUKAASSA ON TILAA
- ffgggh
Laukaassa ei ole koskaan liikaa hulluja juoppoja ja mamuja
- Anardo
https://www.facebook.com/groups/114311111913455/?fref=nf
RASMUS – valtakunnallinen rasismin vastainen ryhmä- mutku.mutku
kyllä muute, mutku ei jaksa vetää sitä sun persiestä pois. tykkäät siitä nii palio...
- buuuaaahaaa
Sinne vaan laukaaseen kaikki keskisuomeen tulevat ählämit kyllä se joukossa tyhmyys tiivistyy
- Lolomg
Toivottavasti laukaaseen ei tule ikinä yhtään mutua! Painusivat vaan takasi sinne mistä tulivat
- Nolis
Mikä siinä löylykauhassa sua noin paljon kiihottaa?
- kjbfil
Siitä puhe mistä puute.Voisiko joku jo tälle onnettomalle antaa sen löylykauhan niin sais survoo sinne anukseensa.
- sellainenjuttuettä
kyllähän noita paikkoja löytyy jos haluaa
- eilöydy
ei mitenkään
- Pysykääpois
Keski-suomi ei tarvitse yhtään laitonta maahan tunkeuvaa partalasta! Veronmaksajien rahat ei riitä elättämiseen/ 5tähden lomailuun! Jk.rintamakarkurit takaisin!
- asyyliperse
Outoa ettei Laukaasta ole löytynyt ainuttakaan ketkua, joka haluaa pikarikastua matuilla.
- Tapaillaan
Olen tästä Erittäin iloinen :)
- zdxffggh
Sinne vaan lisää sossu elättejä niitähän se kuppa kylä on muutenkin täynnä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t76971Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227823Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️71791- 49664
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien60595Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34554Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh28538- 46517
- 36512
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29509