Olin Karkkilasalin konsertissa lauantaina ja se oli todella suurenmoinen konserttikokemus. Niin upeita lauluja ja niin mahtavasti Tapsa lauloi. Yotubessa on hieno sikermä muutamasta laulusta sieltä. Omat suosikkini tosin tästä sikermästä puuttuu. Esim. muutamia Olavi Virran lauluja Tapsa lauloi kerrassaan huimankomeasti !
https://www.youtube.com/watch?v=XuUDNM5tFzI
Karkkilasta
11
97
Vastaukset
- Musicaallinen
Lässynlässy!!! Ei p*skaa voi hunajaksi muuttaa vaikka kuinka joku äärihihhulifani maksua vastaan yrittää niin väittää! Ola Virtakin kääntyy haudassaan kun kuulisi neiti-Kansan kappaleitaan raiskattavan! Hyi s**tana! Ettet häpeä senkin musikaalinen lahjattomuus!
- jokuvaaan
Konsertista arvostelu Karkkilalainen- lehdessä sivulla 5. http://www.lehtiluukku.fi/lue/karkkilalainen-09.09.2015/88898.html
- JaVitutEnMaksa
Taitaa "jokuvaan" olla Karkkilaisen toimittajia kun pyytää lukijoita avaamaan linkitetyn, maksullisen sivun. Saadakseen lisiä olemattomaan palkkaansa. Ei onnistu pölkkypää!
- vaitaas
Lehden ja arvostelun voi lukea kyllä ilmaiseksi, pälli !
- enkiroile
Jotta vittuuntuisit vielä lisää, niin kysäisen ,että tiesitkös ,että Kansan isoäiti Impi ( os. Virkki) oli Olavi Virran isoäidin serkku ? Samaa musiikillista verta virtaa siis Tapsassa ,kuin mitä Olassakin oli.
- KylänTiellä
Väittämäsi mukaan Tapani Kansa on nolla, ja samalla kerrot, että nollat eivät sinua kiinnosta. Saanen ajatella, että Tapani Kansa ei sittenkään ole mielestäsi nolla, ja siksi viihdyt täällä hyvin. Niinhän sitä tavataan sanoa, että rakkaudesta se hevonenkin potkii!
- vittuakovalitat
Miksi vaikutat kokoajan niin kireältä ? Onko sinulla jotain ongelmia omassa elämässäsi ? Jos et tykkää Tapsasta niin et tykkää, mutta anna meidän tykätä.
- Karkkilangimma
Olin mieheni kanssa tuolla konsertissa ja nautimme sen upeasta musiikkiannista täysinrinnoin. Tapani Kansan ääni soi aivan mahtavasti ja myös Tessa Virran trio oli loistava ! Kuten tuossa lehtiarvostelussakin todettiin oli aivan alussa parin biisin verran selvää jännittämistä ja pientä hermoilua havaittavissa Tapsassa. Konsertin alkupuoliskolla huomasi ,että kätensä tärisi jonkin verran ja tästä Tapsa veisteli itse vitsiä. Hänellä oli juomalasi josta joi vettä ja totesi ,että : " Muutaman vuoden päästä mä tarvin konsertteihini juottajan. Käsi tärisee niin hitosti. Hyvä kun saa suuhun osumaan . " Yleisö tälläinen itseironia nauratti kovin. Minusta Kansalla on hyvää huumoria. Sellaista oivaltavaa, ja nokkelaa tilannehuumoria. Ei mitään etukäteen mietittyä ja suunniteltua.
Ohjelmisto oli hyvin laadittu . Täytyy myöntää ,että kyllä nuo Rautavaaran laulutkin istuvat Tapsan ääneen ja olemukseen erinomaisen hyvin. Vaikka täällä joku tai jotkut jostain syystä pitävät Tapsaa neitimäisenä , niin kyllä hän vaan sellaista äärimmäisen miehekästä charmia huokuu.
Konsertissa Tapsa lauloi myös Olavi Virran lauluja jotka olivat kuin hänen soinnikkaalle äänelleen ja tunteikkaalle tulkinnalleen kuin vasiten tehty. Se oli niin kaunista ,että oli tulla tippa linssiin liikutuksesta. Konsertin lopussa kuultiin muutaman laulun verran Tapsan omaa tuttua ohjelmisto.
Ylimääräisenä kuultiin Anniina ja sen laulun jälkeen yleisö nousi antamaan seisten ablodit. Tunnelma oli todella upea ja saattoi huomat kuinka Tapsakin oli liikuttunut yleisön reaktiosta.- Justinax
Lapsenuskossa on ihana olla, elää ja kuolla. Tosiasioita se ei kuitenkaan poista. Ja jos ette ymmärtäneet viestiäni niin olette tyhmempiä kuin luulinkaan. Jos se on edes mahdollista.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131458
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881307Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1361067- 68974
- 39917
- 69874
- 97867
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54852- 75846
Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39784