Mahdoton tehtävä

Siis se tehtävä missä pitää lentää kauko-ohjattavalla lentokoneella ja ampua viisi kohdetta. Bensa loppuu koneesta aina liian aikasin. Parhaimmillaan oon saanu tapettua 4. Kaks ekaa on helppoja, mut loput autoista lähtee karkuun ja toisekseen ne on niin kaukanakin että bensa loppuu jo kun lentää niiden luokse. Hidastuscheatkaan ei auta kun besa kuluu yhtä nopeasti kuin ilman hidastusta.
Lentokoneella on tosi perseestä lentää, vaikeampaa kuin Vice Cityssä. Hidastus helpottaa lentämistä, mut minkäs teet kun bensa aina loppuu kesken!

Onko kukaa päässy tota tehtävää läpi? Siis "Supply Lines" -tehtävä
9817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

katos se juju on siinä että jätät ne 2 ekaa viimisiksi, ja lähdet eka niiden kauempana olevien luo jos meet heti niiden lähempänä olevien luo ne 2 muuta ehtivät ajaa niin pitkälle ettet pääse enää takaisin, kun ovat liikkuvia kohteita katos

Äänestä

et ei siinä mitää ihme hidastus koodeja tarvita, muutenki menee pelistä into jos vaa vetää koodeilla kaikki tehtävät läpi, en ymmärrä ees miks peleihin tehdään tollasia koodeja

Äänestä
  • Joo, ne muut kohteet näjöjään lähtee ihan sika kauas. Mut aika v-mäinen tehtävä kun nyt äskenkin ammuin siinä kohdetta(moottoripyörä), niin se läks karkuun ja tuo lentokone kulkee paljon hitaammin kuin se.

    Ja tuo manuaalitähtäys on täs huonompi kuin Vice Cityssä, jotkut tehtävät on tuskaa kun joutuu manuaalilla tähtäämään. Hidastus tekee noista v.mäisistä tehtävistä nautittavampaa. Mun mielestä ois hyvä jos myös ristikko-ohjaimella vois tähdätä, noi tatit ei oikeen oo mun juttu, ainakaa täs pelissä ja ampumistehtävissä.
    SIt osa tehtävistä ei ole niin kiinnostavia, joten ei jaksa niitä runkata montaa tuntia. VC:ssä kaikki (melkein)tehtävät oli kiinnostavia joten siinä ei tarttenutkaan mitään koodeja käyttää.

    Äänestä

  • Mut ei se mikää helppo tehtävä ollu ku polttoaineen piti riittää viel paluumatkaan takas katolle.

    Äänestä

  • se on sinun mielipide!! Kun pelannu vaikka santun läpi ni enemmän siitä saapi irti koodeilla! Ja jos on jumissa jossain tehtävässä ni onhan se mukavamoi männä läpi vaikka koodeilla kuin hajottamalla pelikonetta!1

    Äänestä

  • abcdef kirjoitti:

    Mut ei se mikää helppo tehtävä ollu ku polttoaineen piti riittää viel paluumatkaan takas katolle.

    Mulla toi tehtävä meni ekalla kerralla läpi. En edes tiennyt että siinä jotain bensaa oli :D Oli semmonen pelihimo.

    Äänestä

  • tossa "just bussines" tehtävässä kun se BIG SMOKE ajaa prätkällä nii ku siinä yrittää tehä healt koodii ne se koko prätkä pamahtaa ja tullee MISSION FAILED

    Äänestä

ainakin nii et tapoin ekana ne lähemmät ja sit ne kauimmat, vitutti vaan ku aina se kuka ajaa sillä 'monttupyörällä' nii se aina sai tapettuu minut... ei ainakaan multa loppunu bensa kesken millään yrityskerralla.

Äänestä
  • Suoritin myös sen tolla tavalla.

    Heti tehtävän alussa siinä on 2 lähettiä aivan ton Zeron liikkeen vieressä joten ne kannattaa ampua ensimmäisinä. Kolmas on idässä melko lähellä ja sen tapettuani lähin kauimmaisten perään, joista toinen oli kyllä kerenny kohtalaisen kauas mutta bensan kanssa ei ollu ongelmia..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


abcdef kirjoitti:

Siis se tehtävä missä pitää lentää kauko-ohjattavalla lentokoneella ja ampua viisi kohdetta. Bensa loppuu koneesta aina liian aikasin. Parhaimmillaan oon saanu tapettua 4. Kaks ekaa on helppoja, mut loput autoista lähtee karkuun ja toisekseen ne on niin kaukanakin että bensa loppuu jo kun lentää niiden luokse. Hidastuscheatkaan ei auta kun besa kuluu yhtä nopeasti kuin ilman hidastusta.
Lentokoneella on tosi perseestä lentää, vaikeampaa kuin Vice Cityssä. Hidastus helpottaa lentämistä, mut minkäs teet kun bensa aina loppuu kesken!

Onko kukaa päässy tota tehtävää läpi? Siis "Supply Lines" -tehtävä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu