50 entisen poikmiehen tulewaisuus:)

reinomiiki53

miltähän näyttää tulevaisuus nyt kun vihdoin parisuhde on yhdes asumme ja silleen onkohna jatkuvuutta ,entäpä työ kuviot ,entäpä vanhan äitini terveys?

1

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unijukka15

      Kenenkään terveyteen en ota korteilla kantaa. Mutta muuten yleiskatsaus tulee...
      (1.tämänhetkinen tilanne 2.suhteesi asiaan/ongelmaa/ihmiseen 3.asian/ongelman syy/merkitys tai miten toinen osapuoli näkee sinut (kysymyksestä riippuen) 4.neuvo asian ratkaisemiksi/ näkymä tulevaan).

      1.hirtetty: Elämässäsi on nyt toteutumassa uusia ulottuvuuksia. Käytä tilaisuutesi, äläkä "rimpuile" vastaan. Hirtetty kertoo, että nyt on aika "antautua", jättää menneet taaksensa ja katsoa uusiin haasteisiin. Anna uuden tulla kokonaisvaltaisesti elämääsi ja jätä mennyt taaksesi.

      2.tuomio: Asiat eivät elämässä ole loputa hyviä tai pahoja, ne vain ovat. Silti elämään ei pidä suhtautua kaavamaisesti, vaan selkeästi ja objektiivisesti. Täytyy myös kuunnella sisintään, se kertoo mitkä ratkaisut ovat oikeita. Mieti mihin jatkossa pyrit, yksinkertainen elämä on usein antoisampaa kuin rikkauksien haaliminen, jotka lopulta vain rajoittavat elämääsi. Tuomio kertoo, ettei onnea voi löytää koskaan itsensä ulkopuolelta. Kasvu ei ole sitä, että vahvistat entisiä uskomuksiasi elämästä vaan myöskin sitä, että tarpeen vaatiessa osaat myöskin joustaa sekä nähdä elämässä uusiakin puolia.

      3.sauvojen 10: Käytössämme on aina tietty määrä energiaa, jota myöskin heijastelemme niissä elämäntilanteissa, jotka vastaamme tulevat. Etsi sitä, mikä on sinulle kaikkein luontevin tapa ilmaista tuota omaa energiaasi. Totuus löytyy monesti myöskin silloin kun osaa oikealla tavalla hiljentyä. Voit myöskin konkreettisesti etsiä jotakin luovia ja taiteellisia puolia itsestäsi, joissa saat ilmaista olemustasi ilman mitään suurempia estoja. Energiansa ilmaisemiseen ei liity lopulta mitään rajoittavia päämääriä, mahdollisuuksia ilmaista itseään on monia. Älä siis ajattele, että asiat "pitäisi" tehdä tietyllä tavoin, mieti mikä on kulloinkin sopivin ilmaisukeino. Joskus se on nimenomaan uusi näkökulma tiettyyn asiaan.

      4.kohtuus: Elämässä on vastakohtia, lopulta ne täydentävät toinen toisiaan. Tärkeää elämässä on myöskin sopusointu järjen ja alitajuisten vaistojen välillä, pelkästään järki ei kerro mikä on oikein tietyissä tilanteissa. Kohtuus kertoo, että sinulla on mahdollisuudet eheytyä eli tulla tietoisemmaksi kun osaat seurata "kultaista keskitietä" kuten sanotaan, eli elää elämääsi kohtuudella. Kaikessa tarvitaan lopulta vastapainoja, ole oma itsesi ja kunnioita muita niin alat eheytymään!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      351
      6969
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      75
      5989
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      195
      5463
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      84
      4270
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      54
      3461
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      67
      3423
    7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3393
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      58
      3346
    9. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      37
      3084
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      13
      2316
    Aihe