Paljonko kännykän korjaus maksaa?
Siis ongelmana on:
Näyttö halki (yhdeksästä kohdasta) kännykän yläkulman sivu on rikki (sai kunnon kolhun). Värinäyttö (??) on rikki. Siis puhelimen näppäimissä on valo jne, mutta näyttö pysyy mustana.
Muita teknisiä vikoja esim:
Näppäimistö jää itsekseen ruudulle (vaikeaa jos puhelimen lukitsee niin salasanan laitto on mahdotonta) kestää useita minuutteja tai vaatii uudestaan käynnistämisen. Välillä näkyy vain taustakuva, kestää myös useita minuutteja. On myös lukuisia muita vikoja...
Joskus puhelut eivät mene läpi ja netti on paljon huonompi kuin mitä sen pitäisi olla (siskollani lähes samanlainen puhelin, liittymät ovat myös samat ja hänen nettinsä toimii paremmin)
Osaatteko sanoa kuinka paljon korjaus maksaisi?
Siis ongelmana on:
Näyttö halki (yhdeksästä kohdasta) kännykän yläkulman sivu on rikki (sai kunnon kolhun). Värinäyttö (??) on rikki. Siis puhelimen näppäimissä on valo jne, mutta näyttö pysyy mustana.
Muita teknisiä vikoja esim:
Näppäimistö jää itsekseen ruudulle (vaikeaa jos puhelimen lukitsee niin salasanan laitto on mahdotonta) kestää useita minuutteja tai vaatii uudestaan käynnistämisen. Välillä näkyy vain taustakuva, kestää myös useita minuutteja. On myös lukuisia muita vikoja...
Joskus puhelut eivät mene läpi ja netti on paljon huonompi kuin mitä sen pitäisi olla (siskollani lähes samanlainen puhelin, liittymät ovat myös samat ja hänen nettinsä toimii paremmin)
Osaatteko sanoa kuinka paljon korjaus maksaisi?
Vastaukset 30
Vanhimmat
Tarkemmin sanottuna kännykkä on Samsung Galaxy s4
Yli 100 euroa jokatapauksessa. Ei kannata korjauttaa
Sait juuri hyvän syyn ostaa uuden puhelimen :)
Toi on kyllä totta, mutta vanhemmat on sitä mieltä, että pitäisi korjauttaa paitsi jos se on liian kallista
Siinä ei vaan ole järkeä..
No nii...
Suosiolla vaikkapa käytetty puhelin tilalle: http://www.huuto.net/kohteet/oneplus-one/376368885
Maksaa helposti 100e huonolla tuurilla 200e yli riippuu huollosta
Tutun 200e tabletista joka sitte sillä hetkellä makso 150e uutena näyttö hajos ja usb paikka ja ois huollossa velottanu päälle 200euroa ... tuttu sano sinne ettei korjauta ja ois tullu 30e tarkastus maksu .. jätti noutamatta suosiolla
Ei hyvä puhelin" mielummin nexus puhelin.
Nexus puhelimet ovat kalliita..
Samaa hintaa ja jooa halvempia kuin kuranen oneplus 1 ja 2.
Ne ostaa joilla on rahaa.
Rahaa ei kannata tuhlata huvikseen ellei ole miljoonikko:D Ostakaa hei samantien nykyaikainen Mersu kaikilla varusteilla jos ei rahalla ole väliä!
Puhelimen ostoonhan pitää olla miljoonikko....
Kyllä Iphoneihin ja Samsungin lippulaivoihin. Me viisaat viis veisaamme niistä vaan ostamme halvemmalla parempaa.
"Me viisaat" eli sinä yksin. Ja et saa halvemmalla parempaa. En itse kyllä lle iphone fani koska mielestäni vähän leikittävää asetuksissa yms :D mutta nii, tosiasia on että puhelimissa pitää käyttää rahaa, jos haluaa vuoden parhaan puhelimen.
Ps. Pelkkä puhdas android-raiskaus ja halvempi hinta ei ole vastaus! Pelkällä käyttöjärjestelmällä ei saa puhelinkuninkuutta.
Saa halvalla parempaa. Ei ole valmistaja päässyt raiskaamaan Androidia..
Eipä saa. Eikä se valmistajan muutettu android millään tavalla ole syy sille, että pitäis ostaa jotain epävarmaa puhelinta vielä epävarmemmalla päivitystuella, eli saattaa ola jopa kertakäyttökamaa.
Ja onepus on matkinut LG:tä OP2 mallissa, se on hiukan kaareva ja loppuvuosesta julkasee ko. puhelimelle jtn luksusta, jonka arvellaan olevan aitoa nahkaa oleva takakuori. Aikamoista jos ei osaa muotoilla puhelinta ilman kopiointia!
Saa helposti. OP1 Ja OP2..
Raiskattu Android on aina raiskattu. Raiskaamista ei pidä mennä hyväksymään missään olosuhteissa..
Halvemmalla saa, muttei parempaa :) miksei niitä ole kauppojen hyllyillä? Koska ne on nii huonoja ettei valmistaja uskolla lähteä suurille markkinoille.
Saa paremmalla. Hyvää kannattaa aina odottaa:) Jostakin uusi firma on aloitettava..
Puhdas android ei ole syy "paremmuudelle" oneplussan kohdalla, kaikki ei tykkää kyseisestä, eikä tarviikkaan koska saa vähän enemmän rahaa investoimalla puhelimen joka pyyhkii Op1 ja 2lla lattioita vaika kuinka olisi ylimääräisiä sovelluksia. . Mielummin käyttää sen 600e oikeasti hyvään puhelimeen, kun 400e kiinanromuun.
Eikä edelleenkään parempaa saa halvemmalla. Esimerkiksi OP2 voittaa Gs6 vain RAM muistissa, joskin 3 on ihan riittävä ja akun kestossa, mutta siksi on laturit. Gs6 toimii paljon nopeammin kuin op2 ja multitaskissakin vie voiton 10-0, vakkka kuinka olisi "tauhkaa" olet luullut liikoja Oneplussan puhelimista kun noin väität.
On ja myös hyvä rauta hintaansa nähden.
600 eurolla saa huonompia puhelimia kuin OP1 ja OP2 hinnalla..
Tuota et enää itsekkään usko :'D rauta saattaa olla hintaansa nähden mutta softa ei, hitaampia kuin samalla raudalla olevat Samsung, Sony ja Lg. Siltikin OP1 ja Op2 eivät yllä lähellekkään 600e puhelmia paitsi akunkestoltaan :D
Sitä on hankala uskoa mutta asia on näin:D
Uskoithan lopulta että op1 ja 2 häviää huippupuhelimille :D oli jo aikakin että tunnustat asian. Olen ylpeä sinusta!
Uskoitko sinä ettei häviä :D
Sanoit aiemmin "sitä on hankala uskoa mutta asia on näin" eli olet sitä mieltä että Op1 ja 2 on huonoja. Tosin se on helppo uskoa.
Jos haluaa vaihtaa itse näytön ja kosketuspaneelin niin halvimmillaan se löytyy tuolta hintaan 68 € (sis. postikulut)
http://samahalvemmalla.webnode.com/elektroniikka
ipadiin maksoi 7€ joten tuskin paljon enempää maksaa androidiinkaan, kannattaa katsella vähän hintoja.