Maksavatko ruumaan menevät matkatavarat Norwegian lennoilla?
(jos ylipainoa, niin tietysti maksvat, mutta perussetti, onk sekin hinnoiteltu?)
Norwegian ja matkatavarat maksullisia?
6
406
Vastaukset
- Norjalai
Ruumaan menevä tavara maksaa vaikkei ole ylipainoa. Kts Norwegianin sivulta hinnat.
- norwegianinrahastus
Norwegianin sivuilla hinnat tehty hankalasti löydettäviksi. Pitkillä lennoilla yksi laukku ruumaan 42 euroa.
- 11plus
Norwegianin etusivulla on linkki jossa lukee "Lisäpalveluiden maksut". Mutta tuo lienee liian vaikea löytää perus-suomi24:lle.
Lyhyemmillä lennoilla matkatavaramaksut ovat halvempia kuin esimerkiksi finnarillla.
Molemmilla toki on lipputyyppejä jotka sisältävät matkatavaramaksut.- pätevyydenylistys
Jännä juttu, että nämä kaikentietävät ovat täällä perusihmisten sivuilla kertomassa nerokkaasta elämästään...:? Jokin tässä nyt mättää..:) olen varma, että olet itsekin ollut ns.hoomoilasena useammankin kerran kentillä.
- SamallaHinnalla
Mä matkustin Norwegianilla,en ostanut sitä halvinta lippua vaan sellaisen hieman hintavamman. Sai laittaa ruumaan matkalaukun ja valita haluamansa paikan missä istua,ei se mulle maksanut mitään lisää.
- lowfarellamaksaa
Riippuu siitä, millaisen lipun ostit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24145300Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy18410834Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858508Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282202- 321545
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261490