Kannattaako ostaa...

GPlus

Olen etsimässä itselleni sellaista noin 10000 euroa autoa ja löysinkin netistä kiinnostavan Volkswagen Golf plussan vuosimallia 2006,kilometrejä 107000, 1,6 bensakoneella, hinta olisi noin 9000. Millainen auto on kyseessä ja mihin kannattaa kiinnittää huomiota koeajotilanteessa?

5

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MietiTarkkaan

      Katsele VW vikatilastot. Niitä löydät lähes kuukausittain iltapäivälehdistä HS:sta, ja miten niiden valmistajat kantaa vastuunsa tekemistään munauksista.....

    • asiallistaetsivälle

      Saisit tuolla hinnalla 2.0 FSI Farkku passatin.
      Itse katsoisin mielummin TDI koneisen mutta kai bensallakin ajelee jos ei kilometrejä paljoa tule. Käy kokeilemassa Passattia ja Golffiin et sen jälkeen edes katso.
      Tuolal hinalla Passatin hakisin Saksasta.
      Tässä vähän ajettu Passat joka voisi olla hyvä ostos.
      http://www.nettiauto.com/volkswagen/passat/7502440

    • explusvm06

      Etuovien etureunat on kyseisessä mallissa lähes aina ruosteessa tuon ikäisessä sekä kynnyspalkki. Kun ne tarkastat ne niin ei tule yllätyksenä. Muuten melko harmiton mutta sytytyspuolia menee. Sitä et kyllä pysty mitenkään ennakolta ehkäisemään.

      • pikkuv1koja

        Ei noin pienet ruostekorjaukset ole vielä mitään. Entisessä Ford Focuksessa oli kaikkien ovien alareunat ruosteessa, takaluukku ruosteessa ikkunan alareunasta ja kontin alareunasta, etukatto oli ruostekuplilla, konepellin etureuna oli ruosteessa, ja kynnyskoteloita sai hitsata joka syksy kuntoon, että pääsi katsastuksesta läpi. Lisäksi lokasuojien reunat oli alkavassa ruosteessa. Jos jotain positiivista, niin kone toimi, samoin kuin vaihteisto.


    • pelataanko

      Hohoijaa kyllästyttää tää trollipeli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5137
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4046
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2149
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1807
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1785
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1424
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      27
      1207
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1026
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      970
    Aihe