kertokaapas...

mulla on tossa viikon päästä röntgen ja pitää tyhjentää suoli peräpuikolla... miten tämä käy?
5486
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

me ollaan just harjoteltu peräruiskeen anto jolla suoli tyhjennetään. peräsuoleen laitetaan vettä letkulla jonka jälkeen vesi huuhtoo suolen siten että ulosteet poistuvat suolesta. peräruiskeen koko vaihtelee millilitroista muutamaan litraan asti.

Äänestä

Toi on jo vahanaikaista. Ei enää mitään peräruiskuja..apteekista saa suolentyhjennysainetta jokasekoitetaan veteen ja kiskotaan naamaan.

Äänestä
  • tai annetaan esim. toilax

    Äänestä

  • Niin ja aloituspostihan ei ollutkaan sen vanhempi kuin 2002. Vitun taliaivot kun ei ole netinkäyttökään hallussa, puhumattakaan aivoista.

    Äänestä

kannattaa kokeilla kovaa banaanii!! eiku pilluu vaa ni varmasti saa orgasmin :DD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poju kirjoitti:

mulla on tossa viikon päästä röntgen ja pitää tyhjentää suoli peräpuikolla... miten tämä käy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu