Eli olis valmis ikkuna jo ostettuna. Pitäis vain puhkoa reikä seinään ja laittaa se ikkuna siihen. tarttee kai jotain tiivistettä. Siinä kohdassa ei oo mitään johtoja sisällä.
Onko vaikea homma?
Olisko joku "tee-se-itse"-video jossain?
En oo ite löytänyt netiltä sellaista.
Onko vaikeaa laittaa itse vessanikkuna?
6
<50
Vastaukset
- Iso_aukko
Leka vain käteen ja hihat heilumaan!
- Reikä.seinään
Helppoo on.
- 100-varma
Onko sulla puuseinä ja onko tiilikuori? Missä päin asustelet noin suunnilleen?
Sen reijän tekeminen on helppoa ja kiinnitys käy uretaanillakin mutta listoitus sisäpuoleelle ja ikkunapielet ulos vaatii jiirisahan.
Sitä ikkunaa ei voi lätkäistä tosta vaan seinään, pitää ikkunan yläreina tulla muitten ikkunoitten kanssa linjaan ulkoapäin katsottuna. Muuten näyttää "virhiltä", jos yksi ikkuna on 10-15 cm korkeammalla tai matalammalla. - Timpermanni58v
asiallista asiaa. Aukko seinässä, ei ole valmis ikkunaa varten, vaan se vaatii rungon, puiset kehykset, johon ikkuna asennetaan, ja tiivistetään. Seinästä pitää löytyä runkotolppa, mieluusti kaksi, joiden väliin kehys rakennetaan. Ei se uusi ikkuna nimittäin pysy paikoillaan, jossain pelkkään eristevillaan leikatussa aukossa..valitettavasti!
- Omatoiminen
Kiitti neuvoista!
Löysin sitten kuitenkin tään vinkin:
https://www.youtube.com/watch?v=1IotcbHw7Cs- Hyvvee
aika vanha ,koska ulos sisään aukeava ikkuna
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1155253Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744371669- 1991183
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111153Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201119Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861040Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64846