Hei! Onko kellään muulla kokemusta siitä, että on estolääkitys virtsaputkentulehdukseen, mutta oireet tulee siitä huolimatta. Itsellä kestänyt nyt lääkitys vähän alle 4kk ja nyt oireet taas alkoi, enkä ymmärrä miten se on mahdollista. Taitaa olla ikuinen riesa. Mutta jos jollakin on ollut samanlainen tilanne niin kertokaa ihmeessä mikä on auttanut :)
virtsaputkentulehdus ja estolääkitys
2
<50
Vastaukset
- nykyäänterve
Kun mies jätti, niin tulehdukset loppui.
- Armiharmiton
Oli vuosien kierre, antibiootteja ja estolääkitystä, verta vuotavia tulehduksia, lähes oireettomia tulehduksia. Todellinen riesa.
Lopetin punaisen lihan syönnin ja tulehdukset vähenivät. Ruokatapoja on vaikea jmuuttaa joten lipsuin kesägrillauksissa ja aina alkoi uusi kierre. Sian liha pahinta. Lopulta lopetin punaisen lihan kokonaan ja olen ollut vuosia ilman antibiootteja, jopa nyt vaihdevuosissa. Sama mies on ja seksi toimii edelleen. Nykyisin uskallan maistella lammasta muutaman kerran vuodessa. Sianlihaa en edes maista enkä syö kylässäkään kohteliaisuudesta.
Toinen minulle ehdottoman tärkeä ennaltaehkäisy on alapesu aina kakalla käynnin jälkeen. Kolibakteerihan on yleisin taudin aiheuttaja. Pesua en koskaan jätä väliin, aina löytyy vessa jossa bidee. Ulkomailla käyn suihkussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841646Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691551Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2711288Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691262- 56877
- 66854
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em65843Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40831- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44791