Miten maanviljelijät osallistuu tähän 5 miljardin säästötalkoisiin?
Mitä säästöjä maanviljelijöille tulee?
mitäleikataan
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Säästyvät työltä kun duunarilla ei ole varaa ostaa niiden ylihinnoiteltuja tuotteita. Peltoalat pienenee, samoin karjat, joten tarvitaan vähemmän toisten maksamia tukiaisia.
Saksassa tuottaja hinnat 20-30% korkeammat.
Typerää touhua suomi ei pääse koskaan veloistaan
Taisivat venäjäpakotteilla saada takkiinsa enemmän kuin tuo viisprossanen.
Jaa että mitäkö maanviljelijät osallistuu talkoisiin..niin että odottavat valtiolta veronmaksajien rahoja että omat rahat säästyy ja saavat ostaa omilla rahoillaan mönkijöitä ja rakentaa kesämökkejään ja sitten valittavat edelleen kuinka ovat vi***n köyhiä eivätkä pärjää millään.
isäntä. meillä on muutakin kun mönkijä.me ajellaan kaliilla katumaastureilla ja traktorit maksaa enemmän kun pulla poski kaupunkilaisen velkanen osake.hyvä et leikkaavat teidän palkkoja ,niin sais tukijaisilla vaihdettua uuden puimurin.revi siitä.maalla on mukavaa!!!!!!