Ben Carson on mielenkiintoinen presidenttiehdokas.

D.Trump

14

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihopehewins
    • Adventistipresidentti USA:n peräsimeen? Kuka silloin alkaa vainoamaan ja ketä? Nyt on adventisteilla menneet piuhat sekaisin ja EGW:n laskupää pettänyt pahasti?

    • Bigburger
    • Mielenkiintoista Ben Carsonissa on seki, että hänen sivuillaan, facebookissa, twitter-tilillä yms paikoissa hän ei edes sivulauseessa mainitse adventtikirkkoa ja että hän on adventisti.

      Hän on adventisti, eikä kehtaa sitä ilmoittaa missään.

      Mistä kummasta mahtaisi johtua?

      https://www.facebook.com/realbencarson/info?tab=page_info

      Naamakirjassa tai twitterissä ei edes yhtä hyvän sapatin toivotusta tai mainintaa jonkin jumalan siunaamasta ja pyhittämästä päivästä vaan tuntuu reissaavan, istuvan tietokoneella, juhlissa, kekkereissä, kissanristiäisissä sun muissa pippaloissa kaikki sapatit, eikä mitään kyseisen päivän pyhitystä näytä viettävän.

      Miksi sapatin säännöt eivät koske Ben Carsonia?

    • 667

      Jos otat mustat lasit pois päästä ja seuraat yhtään jenkkimediaa tai Ben Carsonin haastatteluja on siellä hyvin tiedossa mikä hän on miehiään.Kirjakin on ilmestynyt häneltä.Ei muuta kuin Googlaat Foxnewsiä.

    • Vanhin

      Ben Carson on varmaan lääkärinä ja kirurgina alan huippuja ja hänen tarinansa on mielenkiintoinen ja innostava. Erehdyin lukemaan jostakin muutaman hänen kirjoittamansa kommentin aselaeista, terveydenhuollosta ja siirtolaisista ja täytyy tunnustaa, että poliittisesti hän edustaa niin jääräpäistä patavanhoillista konservatismia, etten ainakaan itse haluaisi nähdä häntä USAn presidenttinä. Sen miehen johdolla pyssyt paukkuisivat entistä tiuhemmin ja köyhiä tai sairaita tai siirtolaisia kyykytettäisiin aiempaa pahemmin. Parempi joku muu kaheli kuin adventistikaheli.

    • Adventismi tekee ihmisestä jääräpäisen vanhoillisen paskiaisen. Syy on adventismissa ja adventismin synnyttäjäeukon Ellen Whiten sairaissa höpinöissä, jotka entisestään vain lisäävät ihmisessä jääräpäistä paskamaisuutta. Adventismi on kuin sukupuolitauti, joka kalvaa tartunnan saanutta ja ellei hän saa ammatillista ja tehokasta hoitoa tautiinsa, hän on suuressa vaarassa sekä henkisesti että fyysisesti.

      • näinteilä

        Ja ateismi tekee teistä aivottomia rakkikoiria.


      • pyhpyhpyhpyhpyh

        Adventismi on parasta mitä maan päällä on.


    • Burgerman

      En ymmärrä kuinka joku voi niin sielunsa syvyydestä vihata EG:tä.Jos mietitte aikakauta jona hän eli ;olivat hänen kirjoituksensa todella edistyksellisiä.Esim tupakkasta liharuuasta ja vääristä elämäntavoista olisi luovuttava.Kyllä siellä jenkilässä voi pienenkin yhteisön ehdokas tulla presidentiksi kuten esim.Jimmy Carter.

      PS.Noista aseista senverran ettei se ase tapa ,vaan se ihminen lipaisin puolella.

    • Eilinentilanne

      The favorites among white evangelical Christians voting in the Republican primary are Trump (29 percent), Carson (21 percent) and Cruz (12 percent).

      The top picks among self-described “very” conservatives voting in the GOP primary are Carson (23 percent), Trump (22 percent), Cruz (13 percent) and Rubio (11 percent).

      Julkaistu Foxnews:illä 23.9.2015

    • 668
    • Juurienhoito

      Elämme mielenkiintoisia aikoja.Jako vuohiin ja lampaisiin on alkanut.Vuohia on paljon enemmän.B.Carsonilla on tehtävä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      137
      7189
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      126
      5005
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      69
      4402
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      15
      3503
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      724
      2311
    6. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      303
      1823
    7. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      24
      1726
    8. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      9
      1619
    9. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      67
      1495
    10. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      58
      1458
    Aihe