moi!
haluisin alotella crossin ihan harrastuspohjalta, mutta millasella pyörällä? oon siis 13v tyttö, n. 159cm. Paljonko painoa crossipyörä kantaa? kiitos :)
crossipyörä tytölle
crossipyörä
2
123
Vastaukset
- hondacr500
elikkäs ei kannata alkaa mitää liian pientä pyörää ainakaa ostaa eli isopyöränen 85 kakstahti tai jopa iha pikkinen vois mennä iha hyvi alkuu. Ja rossi pyörä kantaa varmasti painosi:) Seki riippuu iha iskarista että meneekö pohjaan jos menee nii jäykempää vaa alle ja homma etenee.
- crossipyörä
okei, kiitos. onko mun myöhästä alottaa crossi kun ei oo minkäänlaista ajokokemusta? ja millasseet varusteet pitäs olla? radan tiedänkin jo sillä kotipaikkakunnalla on hyvä rata :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18711428
- 585439
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462697- 402365
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131841Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441795Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut271483Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411450Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61386Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371369