openoffice suomeksi

lainasin kirjastosta kirjan joka sisälsi ohjelmalevykkeen. kirja lupaa suomenkielisen ohjelman. olen 2x yrittänyt asentaa ohjelman, mutta aina tulee englanniksi. mikä menee vikaan.
5319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

www.openoffice.org sivulle ja lataa sieltä
myös kielipaketti löytyy samasta paikasta

Äänestä

olen modeemin päässä, eli tarvin neuvoja just siihen levyyn. eli mikä siinä mulla mättää.

Äänestä

olen modeemin päässä, eli tarvin neuvoja just siihen levyyn. eli mikä siinä mulla mättää.

Äänestä

Toinen ohjelma voisi olla Staroffice. Koita katsoa löytyisikö kirjastosta sitä jonkun Linux-kirjan ja käyttiksen mukana. Sen pitäisi myös olla suomenkielinen- ainakin suomenkielinen oikoluku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pörtti kirjoitti:

lainasin kirjastosta kirjan joka sisälsi ohjelmalevykkeen. kirja lupaa suomenkielisen ohjelman. olen 2x yrittänyt asentaa ohjelman, mutta aina tulee englanniksi. mikä menee vikaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu