Miten saa pois popup-ikkunan, mikä jatkuvasti ilmestyy kun olen netissä. Vaikka kuinka sen sulkee, ni jo hetken kuluttua taas sama ikkuna ilmestyy?? Onkohan kirjoittanut itsensä jotenkin levylle....??
Eroon popupeista....
kyllästynyt
4424
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vaihda selainta.
Käy Windows Updatessa ja asenna Service Pack 2. Sen pitäisi helpottaa tuohon. Sen jälkeen voit toki harkita vaihtamista Firefoxiin tai Operaan, jotka ovat molemmat tietoturvaltaan parempia valintoja kuin Internet Explorer, jolloin voit ennaltaehkäistä tuollaisen tapahtumista vastaisuudessa.
Netissä on myös erillisiä poisto-ohjelmia tuohon tarkoitukseen, mutta en tähän hätään muista mistä voisin luntata oppaan.
---
Firefox tutuksi: http://firefox.maayas.net
Asenna itsellesi Opera
http://www.opera.com/
Sitten asetuksista "avaa vain pyydetyt ponnahdusikkunat"
Asennat sitten minkä tahansa selaimen, niin asenna myös vaikkapa webWasher. saat mainokset sivuilta pois. Toki myös popupit, jos käytät vielä IE:tä.
http://www.snapfiles.com/get/webwasher.html