Skype numero ei toimi

Jo-riitti_skypetys

Skypen uusimman päivityksen jälkeen skype numeroni lakkasi toimimasta. Jos numeroon yrittää soittaa, tööttää se vain varattua vaikka aikaisemmin se toimi hienosti ja otti mukisematta vastaan niin lanka kuin kännykkäpuhelutkin.
Osaisiko joku auttaa tai neuvoa edes, kenelle skypessä voisi asiasta valittaa? Ao. linkkiä on jo tullut kokeiltua mutta apua ei sen kautta ole löytynyt, verenpaine vain on noussut.
https://support.skype.com/en/faq/FA1170/how-do-i-contact-skype-customer-service

2

523

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skyppäilijä

      Tuolla kerrotaan asiasta. Valitse ensin työkalut ja sieltä asetukset, valitse asetuksista tietosuoja-asetukset ja ruksaa kohta "salli puhelut keneltä tahansa" tai "salli puhelut vain kontaktilistassani olevilta" riippuen siitä kumpi ruutu on vapaa. Tallenna muutos ja odottele muutama minuutti minkä jälkeen voit tehdä uuden muutoksen ja palauttaa kohdan ennalleen haluamaasi vaihtoehtoon.

      https://support.skype.com/en/faq/FA10615/why-am-i-not-receiving-calls-to-my-skype-number">Why am I not receiving calls to my Skype Number?

    • skypeonhaittaohjelma

      SKYPE on pelkästää rahastava s''tanan haittaohjelma. Olin perunut SKYPEn ja edelleen joka kuukausi automaattisesti on toimittanut tilaukseni ja veloittanut siitä. Vaikka tilaus on peruttu jo aikaa sitten. Tietääkö joku kuinka päästä eroon tuosta saatanan paskasta haittaohjelmasta??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      194
      3538
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      12
      3190
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      63
      2499
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2145
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      1950
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      6
      1868
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      40
      1698
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1581
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1133
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1120
    Aihe