Liikuntarajoitteinen invalidi kansanedustajana

Tässä on hyvä malliesimerkki liikuntarajoitteisesta lössöpersesukupolven kasvateista. Ajaa taksilla kansan piikkiin ja millä tavalla! Ajaa 400 metriä kotiinsa!!!!! Perkele.
Taksikuski teki ihan oikein, että haukkui tuon aivoinvalidin joka edustaa kansaamme. Varsinainen malliesimerkki nuorisolle. Miksi kävelet kun kyytejä on tarjolla.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onhan tuosta ollut lööppejä. Ja kuski sai ikäänkuin potkut. Se oikeastaan se suurin uutinen, kansanedustaja veti hernemaissipaprikat nokkaansa kuultuaan kansalaisen mielipiteen. Mutta oikeassa oli, taksikuski on ikäänkuin viranomainen, vaitiolovelvollisuus ja kaikki, sekä palvelutehtävissä, joista taksiliitolla tarkat ohjeistuksensa.

Noin sivumennen mainiten, hikiällä luotan taksikuskeihin, en pappeihin tai virkamiehiin, tai luottamushenkilöihin. Taksikuskit pitää turpansa kiinni, muuten loppuu ajot, hah, net kuulee enenpi ripittäytymisiä kuin koko fakin käpykylän uskikset yhteensä. Sekin ero, taksari ei lavertele asioita pitkin kylää.

Itse kyydistä ei mainittu tarkemmin. Siis kenen piikkiin meni. Ei välttämättä valtion piikkiin. Saattoi mennä puoluetoimiston tai omaan piikkiin. Kun kansanedustajilla on taksikortit, mutta kaikkia ajoja ei hyväksytä. Oletan perseillä samoin, omat ajot omia ajoja.

Eikä jutuissa tehty tarkempaa elkoa itse matkan syystä. Kas, jos isompaa roudattavaa, ei omaa autoa, helpon tapa isojen ja painavien kamojen kanssa kulkeminen on taksi. Ha, meitsin ennätys kai on vajaa kilometri kaupasta himaan, kun ei saanut yksin roudattua vähän isompia ostoksia ostarilta.

Että otsikoita on, mitä niitten takana, se ei kiinnosta huomenna ketään. Ainoa, mikä saattoi jäädä mieleen, taksari käyttäytynyt hieman huonosti jotain kansanedustajaa kohtaan. Haluan huomauttaa, vaikka kansanedustaja nauttii parlamentaarista koskemattomuutta jne, hän myös julkisuuden henkilö, jonka pitää kestää arvostelua jne. erittäinkin paljon enemmän, kuin tavis tallaajan. Ja taksari kai sai elämässään ainoan mahdollisuuden avata sieluaan ja kerrtoa mielipiteitään vaikuttajalle suoraan.

Eli väärässä olivat, kumpikin. Enemmän töppäsi kansanedustaja, joka nosti asiasta metelin, media tulee sseuraamaan sittä lööppien toivossa paljon entistä tarkemmin. Eli oliko kyseessä julkisuustemppu rivikansanedustajalta?

=DW=

Äänestä
  • Korjaus.

    Po. kananedustaja ei ole perse, hän SLP_lainen, muistista kirjoitin. Vaan, ihmeen herkkähipiäistä porukkaa kummatkin, mediankäsittelytaito kummassakin partyssä aika olemattonta. Ikinä kuullutkaan koko kärsämäkisestä kansanedustajasta aikaisemmin, lertoo jo jotain sekin- Tosin, luettele ulkomuistista kaikki kansanedustajat ja heidän puolueensa :D

    =DW=

    Äänestä

  • Pikkukylien taksikopilla tiedetään ja jaetaan aina kylän parraat juorut.

    Äänestä

Jospa hän oli kipeä eikä jaksanut kävellä kotiinsa.

Äänestä
  • Jos oli kyse oikeasta vammaisesta ihmisestä, hänelle voi olla jopa kodistaan lähtö mahdotonta, saati kulkea satoja metrejä kaupungilla. Ei kai hän turhaan käytä taksia, vai mikä tämä juttu oli?

    Äänestä

  • Niin mikä tämä juttu on / oli?
    Se, että. Kuka nuorehko kansanedustaja edes ilkeää käyttää taksia 400 metrin matkalla. Helsingissä suunnilleen yksi korttelin pituus. Aikamoinen laiska soskupummi, kansan piikkiin kansan piikkiin.

    Äänestä

Invataksi
kuuluu liikuntarajoitteisten etuihin.
Tiedän itse kun omat takisimatkani ovat 0,5 - 2 km.
Asun kaupungin keskustassa matkahuollon lähellä. mutta bussin käyttö ei sovellu kun pysäkkiä ei ole markettien eikä sairaalan lähellä ja bussimatka kestää lähes tunnin
Tänäänkin kolme matkaa ja ajoa yhteensä alle viisi km.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


400metriä.lusmuämmää kirjoitti:

Tässä on hyvä malliesimerkki liikuntarajoitteisesta lössöpersesukupolven kasvateista. Ajaa taksilla kansan piikkiin ja millä tavalla! Ajaa 400 metriä kotiinsa!!!!! Perkele.
Taksikuski teki ihan oikein, että haukkui tuon aivoinvalidin joka edustaa kansaamme. Varsinainen malliesimerkki nuorisolle. Miksi kävelet kun kyytejä on tarjolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu